Byłoby idealnie, gdyby nie Kim czyli drugi weekend WGP za nami

Dwa bardzo dobre spotkania, przynoszące zwycięstwo oraz gorzka porażka na koniec. Tak przedstawia się bilans polskich siatkarek w turnieju World Grand Prix rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

MalwinaSmarzekPOL

Malwina Smarzek była liderką polskiej drużyny w zwycięskich spotkaniach (fot. FIVB)

W drugi weekend zmagań tegorocznego World Grand Prix, polskie siatkarki rywalizowały z zawodniczkami Peru, Argentyny oraz Korei Południowej. Zanotowały dwa zwycięstwa oraz porażkę. W kolejny weekend przyjdzie im się zmierzyć z ekipami Kazachstanu, Korei oraz Kolumbii.

Złe dobrego początki

W pierwszym meczu turnieju Polki mierzyły się z ekipą Peru. Mecz był trudny. Pierwszy set padł łupem ekipy przyjezdnych. Jednak w kolejnych partiach polska drużyna podniosła się i zaczęła lepiej grać, dzięki czemu trzy kolejne sety były pokazem polskiej siły. Biało-czerwone wygrały całe spotkanie 3:1 i pozostawały niepokonane w tegorocznej World Grand Prix.

Z raportu meczowego wynika, że nasze siatkarki były lepsze zarówno w ataku jak i polu serwisowym. Blok z kolei był po stronie Peruwianek, które punktowały w tym elemencie 10-krotnie. Polki oddały rywalkom 29 punktów, przy 25 ,,oczkach” drużyny Peru. Najlepsza w polskiej drużynie była Malwina Smarzek zdobywając 18 punktów. Tuż za jej plecami uplasowała się Agnieszka Kąkolewska z dorobkiem 17 punktów. U rywalek prym wiodła Carla Rueda Cotito z dorobkiem 20 punktów, a drugą najlepszą zawodniczką okazała się Jessenia Uceda.

Mecz Polska- Peru w liczbach
Mecz Polska – Peru w liczbach

Sobotni spacerek

Mecz z Argentyną był szybki i przyjemny. Polki w trzech setach pokonały rywalki z Ameryki Południowej, a prawie każda partia była pokazem siły polskiej drużyny. Jedynie w drugim secie zawodniczki Argentyny postawiły się biało-czerwonym i partia ta rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi.

Polki były lepsze w każdym elemencie, czy to atak, serwis czy blok, każda z tych pozycji była zdominowana przez polską drużynę. Siatkarki oddały Argentynkom tylko 9 punktów przy aż 17 sprezentowanych przez drużynę przeciwną. Najlepszymi zawodniczkami okazały się kolejny raz  Agnieszka Kąkolewska oraz Malwina Smarzek. Obie zdobyły po 14 punktów. W drużynie Argentyny najjaśniejszą postacią była Lucia Fresco z 17 ,,oczkami”.

Statystyki meczu
Pewna wygrana Polek z Argentyną w liczbach

Gorzkie zakończenie

Po dwóch dobry meczach niestety przyszła porażka. Polki tylko w pierwszym secie potrafiły przeciwstawić się Koreankom. Kolejne trzy partie padły łupem siatkarek z Azji. Statystyki pokazują, że polska drużyna nie miała argumentów, aby pokonać drużynę Korei Południowej.

Koreanki były skuteczniejsze we wszystkich elementach. Jedynie przyjęcie przemawiało na korzyść Polek. W wygraniu meczu nie pomogła nawet dobra postawa Bereniki Tomsi, która zdobyła 23 punkty. W koreańskiej ekipie brylowała Kim. Gwiazda światowej siatkówki w kluczowych momentach brała ciężar gry na swoje barki i zakończyła mecz z 26 „oczkami” na koncie.