Berlin Recycling Volleys

Logo_BR-Volleys_CMYK1– Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie dla fanów siatkówki dobrą zabawą – mówi o działaniach związanych z VolleyCafe.pl trener Berlin Recycling Volleys Mark Lebedew z Australii.

BR Volleys to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów. Berlińczycy są regularnym uczestnikiem Ligi Mistrzów, pięciokrotnie wygrywali złote medale w niemieckiej ekstraklasie oraz trzy razy sięgnęli po Puchar Niemiec. Zespół istnieje od 1902 roku, a w jego szeregach grali lub nadal grają także zawodnicy znani nad Wisłą w występów w polskiej ekstraklasie, m.in. Björn Andrae, Srecko Lisinac czy Tomasz Kmet. Obecny szkoleniowiec drużyny ze stolicy Niemiec pracował w przeszłości także w Jastrzębskim Węglu. W ostatnich latach główni przeciwnicy siatkarzy Marka Lebedewa w lidze niemieckiej to VfB Friedrichshafen oraz Generali Unterhaching.

Berlin Recycling Volleys (fot. Ingo Kuzia)
Berlin Recycling Volleys (fot. Ingo Kuzia)

Mimo że siatkówka nie jest w Niemczech dyscypliną topową, berlińczycy mają sporą grupę fanów, która przychodzi na mecze w pomarańczowych koszulkach i dopinguje drużynę. Klub można również śledzić na Twitterze czy Facebooku, gdzie ma ponad 7 tys. obserwujących.

BR Volleys to również organizator akcji społecznej „Urban Volleyball” – zespół razem ze swoim sponsorem tytularnym promuje dyscyplinę na ulicach stolicy Niemiec. Berlińczycy odbijają piłkę na lotnisku, zimą w śniegu, a nawet w metrze… w Londynie! Film promujący z udziałem zawodników można zobaczyć TUTAJ, a nagrania nadsyłane przez fanów TUTAJ.