Derby Łodzi w Nysie, czyli Puchar Polski dla Grot Budowlanych

W Nysie w ramach Final Four Pucharu Polski siatkarek zagrały Grot Budowlani Łódź, ŁKS Commercecon Łódź, Enea PTPS Piła oraz E.Leclerc Radomka Radom. W meczu finałowym zmierzyły się dwie ekipy z Łodzi, a po trzysetowym spotkaniu Puchar Polski wywalczyły siatkarki Grot Budowlanych.

Siatkarki Grot Budowlanych w tym sezonie wywalczyły już Superpuchar i Puchar Polski (fot. CEV)

Zanim o głównych aktorkach spektaklu, zwanego finałem Pucharu Polski, będzie mowa, wypada pochwalić przedstawiciela I ligi siatkarek w Nysie, czyli E.Leclerc Radomkę Radom. Droga radomianek do Final Four nie była prosta, bowiem w ćwierćfinałach czekały na nie mistrzynie Polski Chemik Police… I policzanki się przeliczyły. Na wielkie brawa zasługuje także postawa Radomki w półfinałowym pojedynku z Grot Budowlanymi. Poza premierową partią tego spotkania, to był wyrównany mecz, E.Leclerc Radomka zdołała ugrać jednego seta, a swoim zaangażowaniem i wolą walki mogła podbić serca kibiców.

Zresztą i w drugim półfinale walki nie brakowało, a swoje szanse miały także siatkarki Enei PTPS-u Piła, które mierzyły się z ŁKS-em Commercecon Łódź. W Nysie kibiców cieszyć mógł fakt, że faworytki obu spotkań postawiły kropkę nad i, ale nie przyszło im to łatwo.

W finale niestety emocji zabrakło i po Puchar Polski – zaledwie po trzech setach – sięgnęły Grot Budowlani Łódź. Nie bez znaczenia była jednak kontuzja podstawowej rozgrywającej ŁKS-u Lucie Muhlsteinovej, bez której w finale musiały sobie radzić zawodniczki ŁKS-u Commercecon.

Dla Grot Budowlanych Łódź to drugie w tym sezonie wywalczone trofeum na polskich parkietach. W meczu o Superpuchar odprawiły z kwitkiem Chemika Police, teraz w derbach Łodzi „na wyjeździe” – zdobyły Puchar Polski. Czy w tym sezonie będą triumfować na wszystkich frontach? W Lidze Siatkówki Kobiet na razie plasują się na czwartej pozycji w tabeli. Drugie miejsce należy do ŁKS-u. Kibice w Łodzi zapewne mają mnóstwo radości z tak dobrej gry obu ekip w tym sezonie. Czy będą mogli cieszyć się także łódzkimi finałami LSK? Czy może plany pokrzyżuje Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów albo jeszcze ktoś inny? Już niedługo wkraczamy w decydującą fazę tych rozgrywek. Może być pasjonująco!

Nagrody indywidualne Pucharu Polski siatkarek 2018

Najlepsza przyjmująca:  Regiane Bidias (ŁKS Commercecon Łódź)
Najlepsza blokująca: Gabriela Polańska (Grot Budowlani Łódź)
Najlepsza atakująca: Kaja Grobelna (Grot Budowlani Łódź)
Najlepsza rozgrywająca: Pavla Vincourova (Grot Budowlani Łódź)
MVP: Julia Twardowska (Grot Budowlani Łódź)