Jelena Blagojević: Wszystko okaże się, kiedy zacznie się prawdziwa gra

Już w piątek startuje nowy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet. Wraz z Natalią Gajewską z #VolleyWrocław i mistrzynią Europy Jeleną Blagojević z Develpresu SkyRes Rzeszów zapowiadamy rozgrywki najlepszych siatkarek w Polsce.

Chemik Police sięgnął po pierwsze trofeum w sezonie – Superpuchar Polski
(fot. Twitter Liga Siatkówki Kobiet)

Dwanaście drużyn przystępuje do rywalizacji o mistrzostwo Polski. W sezonie 2019/2020 będą to: #VolleyWrocław, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, BKS Stal Bielsko-Biała, Developres SkyRes Rzeszów, DPD Legionovia Legionowo, E.Leclerc Radomka Radom, Enea PTPS Piła, Energa MKS Kalisz, Grot Budowlani Łódź, Grupa Azoty Chemik Police, ŁKS Commercecon Łódź oraz Wisła Warszawa SA.

Przed siatkarkami 22. kolejki fazy zasadniczej i faza play-off. W pierwszej kolejce ekipa z Bydgoszczy zmierzy się z Budowlanymi Łódź, warszawianki zagrają z wrocławiankami, Delevlopres zagra z zespołem z Legionowa, drużyna z Polic podejmie pilanki, w Radomiu gospodynie postarają się o zwycięstwem nad siatkarkami z Bielska-Białej, a ŁKS będzie mierzył się z Energą MKS Kalisz.

Sezon zapowiada się bardzo interesująco, zwłaszcza, że w grze pozostała dwunastka. Rywalizacja powinna być więc bardziej zacięta niż przed rokiem. Faworyci pozostają bez zmian i można wypatrywać ich w Policach, Łodzi i Rzeszowie. Zresztą policzanki zapisały już na swoim koncie pierwsze trofeum w tym sezonie, wygrywając w bardzo dobrym stylu Superpuchar Polski.

Ważne jest również to, że w odróżnieniu od rozgrywek męskich, przygotowania do sezonu nie zostały zakłócone przez historie związane z kondycją finansową klubów. Wydaje się, że sytuacja jest względnie opanowana i nie powinno być tak spektakularnych upadków jak w przypadku PlusLigi. Mam nadzieję, że uda się ten stan utrzymać do ostatniego meczu sezonu, a siatkarki na bosku dadzą z siebie wszystko.

Życząc wszystkim kibicom wielu emocjonujących potyczek i samych dobrych wiadomości boiskowych oddajmy głos Jelenie Blagojević i Natalii Gajewskiej, które podzieliły się swoimi spostrzeżeniami tuż przed startem rywalizacji.

Jakie są cele waszej drużyny w nowym sezonie?

Jelena Blagojević (przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów): Naszym głównym celem w tym sezonie jest awans do finału zarówno w Lidze Siatkówki Kobiet, jak i Pucharze Polski. Najważniejszym jest jednak stworzenie dobrej atmosfery na boisku i to, żebyśmy dawały z siebie wszystko w każdym meczu.

Natalia Gajewska (rozgrywająca #VolleyWrocław): Gramy drugi rok prawie w tym samym składzie. Mam nadzieje, że będzie to naszym silnym punktem. Dobrze rozumiemy się z dziewczynami i starannie przepracowałyśmy okres przygotowawczy. Chcemy w każdym meczu walczyć o punkty.

Jakie są Twoje prywatne ambicje na sezon 2019/2020?

Jelena Blagojević: Każdy sezon jest bardzo ważny. Nie będę jednak ukrywać, że ten będzie wyjątkowy. Moim prywatnym marzeniem jest wyjazd na igrzyska olimpijskie. By ten cel zrealizować muszę jednak zagrać dobry sezon w klubie i przede wszystkim być zdrowa. Niemniej teraz koncentruję się na rywalizacji klubowej, dopiero po jej zakończeniu będę zastanawiać się nad reprezentacją. Igrzyska są tak blisko, a jednak tak daleko…

Natalia Gajewska: Cały czas się rozwijam. Każdy sezon to dla mnie nowa przygoda, nowe szanse na poprawę własnych umiejętności oraz zbieranie doświadczenia, co na pozycji rozgrywającej jest bardzo ważne. Cieszę się, że we Wrocławiu mam bardzo dużo możliwości przebywania na boisku, bo to jest dla mnie najważniejsze. Nic nie zastąpi presji meczowej w rozwoju każdego zawodnika. Chciałabym cały czas iść do przodu i wiem, że #VolleyWrocław zdecydowanie jest miejscem, które temu sprzyja.

Jaki to będzie sezon ligowy? Czego się spodziewasz?

Jelena Blagojević: Myślę, że w tym sezonie niespodzianki mogą wiązać się z meczami ekip z Radomia i Kalisza. Te dwie drużyny na pewno dają z siebie wszystko w każdym spotkaniu. Musimy jednak skupiać się przede wszystkim na swojej stronie boiska. W czasie treningu musimy ciężko pracować wykonując każde z ćwiczeń, a w trakcie meczów grać do końca i walczyć o każdą piłkę.

Natalia Gajewska: Wydaje mi się, że liga zrobiła się bardziej wyrównana. Oczywiście są zespoły silniejsze na papierze i te nieco słabsze. Jednak jak to bywa w siatkówce, zwłaszcza kobiecej, każdy może walczyć z każdym.

Kto znajdzie się w czołówce, a kto będzie walczył o utrzymanie?

Jelena Blagojević: Najsilniejsze oczywiście wydają się Chemik Police i dwie drużyny z Łodzi. Zobaczymy jednak na boisku, kiedy rozpocznie się prawdziwa gra. Każda z ligowych ekip na pewno będzie walczyć.

Natalia Gajewska: Wolałabym nie typować. Mam nadzieję, że #VolleyWrocław sprawi wiele niespodzianek.

Jak oceniasz rynek transferowy? Któraś zawodniczka zwróciła Twoją szczególną uwagę?

Jelena Blagojević: Dla mnie interesującą postacią jest kubańska zawodniczka Chemika Police. Po raz pierwszy od długiego czasu brakuje w LSK serbskich zawodniczek.

Rozmawiały Renata Respondek i Daria Zmarzlik