Liga mistrzów świata na start

Piątek 12 października to pierwszy dzień rywalizacji w PlusLidze w sezonie 2018/2019. W pierwszych meczach Cerrad Czarni Radom zmierzy się z Jastrzębskim Węglem zaś Onico Warszawa zagra z Cuprum Lubin.

Liga mistrzów świata na start (fot. VolleyCafe.pl)

Startuje nowy sezon PlusLigi i nie ukrywam, że czekałam na niego z niecierpliwością, gdyż tegoroczna rywalizacja zapowiada się fascynująco. Kilku drużynom udało się skompletować bardzo ciekawe składy. Tuż po zakończeniu minionych rozgrywek rozkręciła się karuzela transferowa, która momentami wprowadzała w osłupienie siatkarski świat, z twitterowym towarzystwem na czele.

Tak czy siak faworytem chyba niezmiennie pozostają dla mnie PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Obie drużyny udowodniły już nie raz, że grać w siatkówkę potrafią. Ostatni finał w ich wykonaniu stał na wysokim poziomie i mam nadzieję, że podobną dyspozycję będą prezentować również teraz. Nie można też zapominać o Jastrzębskim Węglu, któremu udało się skomponować naprawdę dobrą drużynę i tak jak w ostatnich latach mogą sporo namieszać w czołówce. Ciekawy skład powstał również w Rzeszowie. Przyszli znani zawodnicy i jeśli zostaną dobrze poprowadzeni, to kto wie, może będą się bić w czołówce.

Nie ukrywam, że największe wrażenie zrobiły na mnie wzmocnienia ekipy ze Szczecina. Bardzo czekam na to, co pokaże zupełnie na nowo skompletowana Stocznia – królowa rynku transferowego. Nie da się ukryć, że ten team ma potencjał, by walczyć o medale. Ciekawe tylko, czy zebrany gwiazdozbiór będzie w stanie stworzyć silną drużynę. Zobaczymy.

Nie chcę mówić, kto jest skazany na pożarcie, ponieważ ostatnie sezony pokazały, że w polskiej lidze naprawdę może być różnie. Mam nadzieję, że również komuś niżej notowanemu uda się mnie pozytywnie zaskoczyć. Marzy mi się sezon, w którym kluby z mniejszym budżetem walczą jak równy w równym z teoretycznie silniejszymi drużynami. Urozmaiciłoby to tylko rozgrywki, a tego chyba wszyscy chcemy.

Na koniec muszę się przyznać, że moje serce trochę mocniej w tym sezonie będzie biło dla Resovii i jej poczynaniom będę się przyglądać ze szczególną uwagą. Ligo, bądź w tym roku interesująca i przynieś wszystkim kibicom całą garść emocji i meczów na najwyższym poziomie. W końcu jesteś ligą mistrzów świata!

Terminarz pierwszej kolejki PlusLigi:
Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel (piątek, 18.00)
Onico Warszawa – Cuprum Lubin (piątek, 20.30)
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów (sobota, 14.45)
MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, 17.30)
Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk (niedziela, 14.45)
GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, 17.30)
Chemik Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów (poniedziałek, 18.00)