Media: Afera finansowa w ZAKSIE, nowe wyzwanie Zagumnego

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Paweł Zagumny został wybrany nowym prezesem zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Jestem bardzo wdzięczny, szczęśliwy a jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie przede mną. Myślę, że skuteczna praca w PLS będzie podobnym wyzwaniem, zrobię wszystko, co w mojej mocy, by osiągać takie same sukcesy, jak na boisku – komentował wieloletni rozgrywający reprezentacji Polski.

lsk.pls.pl: Chemik Police, Grot Budowlani Łódź, ŁKS Commercecon Łódź i Developres SkyRes Rzeszów to czwórka półfinalistów tegorocznego Pucharu Polski. Turniej finałowy będzie rozgrywany 9 i 10 marca w Nysie.

sportdziennik.pl: Afera finansowa wokół zawodników i trenerów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z kont Sama Deroo, Benjamina Toniuttiego, Andrei Gardiniego i Ferdinando de Giorgiego miało wyparować 2,5 mln zł. W grę wchodzą również zaległości skarbowe. Za całym procederem ma stać menedżer Tomasz D.

polsatsport.pl: Salvador Hidalgo Oliva znalazł nowego pracodawcę. Przyjmujący zmienia Jastrzębski Węgiel na tureckie Fenerbahce Stambuł. Szkoleniowcem tej drużyny jest polski szkoleniowiec Mariusz Sordyl. Następcą Olivy w śląskim klubie jest Wojciech Ferens.

pzps.pl: Rozpoczęła się sprzedaż biletów na mistrzostwa Europy siatkarek, które będą rozgrywane od 23 do 29 sierpnia. Podopieczne Jacka Nawrockiego będą rywalizować z Włoszkami, Belgijkami, Ukrainkami, Portugalkami i Słowenkami.

volleyballcasalmaggiore.it: Katarzyna Skorupa wraca do siatkówki. Doświadczona rozgrywająca do końca sezonu będzie reprezentować barwy Vbc Epiu Pomi Casalmaggiore. W poprzednim sezonie polska zawodniczka występowała w ekipie z Novary.

youtube.com/Modena Volley: Jak Modena broni to na całego. W roli głównej Bartosz Bednorz.