Media: Awantura o Boćka, uszczuplona kadra i start Pucharu Rosji

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

azsczestochowa.pl/pzps.pl: AZS Częstochowa zawiesił Grzegorza Boćka na 12 miesięcy. Klub spod Jasnej Góry twierdzi, że mimo obowiązującej umowy, siatkarz podpisał nowy kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. AZS domaga się, aby Bociek nie brał udziału w przygotowaniach do mistrzostw Europy ani w samej imprezie. Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał sprawę do Wydziału Dyscypliny, a zawodnik nie opuści zgrupowania do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.

czarni.radom.pl: Siatkarz Cerrad Czarnych Radom Mariena Moreau nabawił się kontuzji barku podczas zgrupowania reprezentacji Francji. Powrót do zdrowia zajmie mu minimum cztery miesiące, dlatego beniaminek szuka nowego atakującego. – Realnie patrząc, sezon 2013/2014 Marien ma stracony – komentuje szkoleniowiec Czarnych Robert Prygiel.

pzps.pl: Andrea Anastasi podziękował za pracę Grzegorzowi Łomaczowi i Wojciechowi Ferensowi. Zawodnicy wrócili do klubów, a od poniedziałku w Spale trenuje szesnastu siatkarzy. Przed wyjazdem do Gdańska na mecze grupowe mistrzostw Europy trener Anastasi wykreśli z listy kolejne dwa nazwiska.

volleyball.sport-express.ru: Igor Yudin pozbył się australijskiego obywatelstwa na rzecz rosyjskiego. Były atakujący Jastrzębskiego Węgla i Indykpolu AZS Olsztyn urodził się w Rosji, ale jako czternastolatek wyemigrował z rodziną do Australii. Poprzedni sezon bronił barw Jarosławicza Jarosławia, od nowego zagra w Kuzbassie Kamerowo już jako obywatel Rosji.

volleyball.it: Fabio Soli został asystentem Daniela Castellaniego w Fenerbahce Stambuł. Włoch pełnił funkcję drugiego trenera u boku Daniele Bagnoli. Pod koniec poprzedniego sezonu po zwolnieniu Bagnoliego był zaś pierwszym trenerem tureckiej drużyny. Castellani zdecydował, że będzie on kontynuował pracę w Fenerbahce właśnie u jego boku.

volleyball.sport-express.ru: 9 września w pięciu rosyjskich miastach wystartuje turniej o Puchar Rosji. Pierwszy etap zawodów odbędzie się bez kadrowiczów, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy. Mecze półfinałowe zaplanowano w terminie 7-10 października, kiedy drużyny będą już w najsilniejszych składach. Wówczas uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy po cztery zespoły. Do styczniowego Final Six awansują zwycięzcy grup. O trofeum zagrają jeszcze gospodarze oraz klub, który otrzyma dziką kartę.