Media: Bardzo złe wiadomości z Holandii

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Jacek Nawrocki odkrył karty i podał skład reprezentacji Polski na drugą część sezonu. 16 lipca polskie siatkarki rozpoczęły przygotowania do Montreux Volley Masters w Szczyrku. Na liście selekcjonera znalazło się dziewiętnaście nazwisk.

cev.lu: Polscy juniorzy rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach Europy. Po trzech rozegranych spotkaniach podopieczni Mariusza Sordyla mają na koncie dwa zwycięstwa i porażkę. Pokonali Francuzów i Rosjan, ulegli Belgom.  W efekcie aktualnie znajdują się na czwartym miejscu w tabeli II grupy. Po dniu przerwy Biało-Czerwoni zmierzą się jeszcze z reprezentacjami Turcji i Włoch.

pzps.pl: W Holandii trwają mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska  zanotowały porażkę z parą z Czech.  Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek z kolei musiały skreczować w drugim secie ze względu na uraz kolana Kołosińskiej.

polsatsport.pl: Potwierdziły się doniesienia medialne o zmianie barw klubowych przez Malwinę Smarzek. Atakująca reprezentacji Polski po dwóch sezonach w Chemiku Police przenosi się do Włoch. W najbliższym sezonie będzie zawodniczką Zanetti Bergamo.

gazetawroclawska.pl: Julia Szczurowska zdecydowała się na opuszczenie Polski. Siatkarka postanowiła zmienić ekipę z Wrocławia na ligę francuską i RC Cannes. – Wybrałam RC Cannes, ponieważ chcę się uczyć i rozwijać. Jestem pewna, że sztab szkoleniowy i zawodniczki pomogą mi się stać lepszą siatkarką. Myślę, że gra w obcym kraju też mi pomoże – cytuje Szczurowską oficjalna strona klubu.

plusliga.pl: Można już kupić bilety na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia. Rywalizacja będzie toczyć się w dniach 5-7 października w Swarzędzu-Zalasewie. W turnieju będą występować Aluron Virtu Warta Zawiercie, ONICO Warszawa, Stocznia Szczecin oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

youtube.com/FIVB Volleyball: Siatkarska Liga Narodów 2018 jest już wspomnieniem. Przeżyjmy to jeszcze raz!