Media: Bieniek z trofeum, Stysiak po operacji, a olsztyńscy kibice szczęśliwi

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fundacjawagnera.pl: Poznaliśmy komplet uczestników tegorocznego XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Do Krakowa przyjadą reprezentacje Iranu, Argentyny i Tunezji. – Cieszę się, że w Memoriale zagrają tylko te drużyny, które wystąpią później na igrzyskach w Tokio –  podkreśla Jerzy Mróz, Prezes Zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

volleyball.it: Cucine Lube Civitanova z pucharem Włoch. Ekipa Mateusza Bieńka po pięciosetowym boju rozprawiła się z prowadzonym przez Vitala Heynena zespołem Perugii. Tytuł wywalczony w Bolonii to 22 trofeum w historii klubu z Marche.

ivolleymagazine.it: Magdalena Stysiak musiała poddać się operacji. Polska zawodniczka musiała zredukować złamania w palcu wskazującym lewej dłoni. Zabieg przebiegł po myśli lekarzy. Teraz polską siatkarkę czeka rehabilitacja.

portalsamorzadowy.pl: Po wielu latach starań kibice siatkarscy w Olsztynie wreszcie się doczekali. Została podjęta decyzja o przebudowie hali Urania. Władzom województwa warmińsko-mazurskiego udało się wynegocjować przesunięcie środków unijnych na ten cel. 132 mln zł z UE mają pomóc w realizacji inwestycji do 2023 roku.

worldofvolley.com: Po 34 edycjach organizatorzy postanowili zakończyć przygodę z Montreux Volley Masters. Towarzyskie zmagania siatkarek od wielu lat inicjowały sezon reprezentacyjny. Problemem nie do przejścia okazał się bardzo napięty terminarz najlepszych drużyn, co uniemożliwiało im udział w zmaganiach. Nic nie wskazuje na to, by w kolejnych latach sytuacja miała się poprawić, a turniej wrócić do kalendarza imprez.

polsatsport.pl: W ostatnich tygodniach bardzo dużo mówiło się o potencjalnym transferze Bartosza Bednorza do Zenitu Kazań. Władze Modeny powiedziały dość i zakazały polskiemu przyjmującemu rozmów z dziennikarzami na temat swojej ewentualnej przeprowadzki do Rosji. – Wiem, że jeśli Zenit wychodzi z potężną propozycją finansową, to takich propozycji się nie odrzuca. One nie zdarzają się również za często – ocenił Wojciech Drzyzga.

przegladsportowy.pl: Siatkówka przegrywa z koronawirusem. We Włoszech zostały zdiagnozowane pierwsze przypadki choroby. Sytuacja, zwłaszcza na północy kraju, zrobiła się niebezpieczna. Zdecydowano się więc odwołać kilka imprez masowych, w tym mecze Serie A siatkarek.

youtube.com/Slepsk TV: Za nami tłusty czwartek. Siatkarze z Suwałk postanowili sami upiec sobie pączki. Jak widać, kalorie im nie zaszkodziły, gdyż w ostatnim meczu pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie.