Media: Bołądź do Niemiec, Zaytsev do domu, a słoweńska federacja do sądu

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Polskie juniorki świetnie spisują się na mistrzostwach świata. Awansowały do najlepszej ósemki. W pierwszym meczu drugiej fazy czempionatu rozprawiły się w trzech setach z reprezentacją Brazylii. W nocy ze środy na czwartek zagrają z Rosją.

volleyball.it: Wydawało się, że Ivan Zaytsev i włoska federacja doszły do porozumienia  tzw. #shoesgate. Nic bardziej mylnego. Siatkarz nie zaakceptował żadnego z zaproponowanych mu modeli butów. Włoski związek zareagował bardzo stanowczo. Gwiazdor musi opuścić zgrupowanie w ciągu 24 godzin.

eurosport.onet.pl: Reforma Ligi Światowej wydaje się być przesądzona. Z zapowiadanymi zmianami nie wszyscy mogą się jednak pogodzić. Reprezentacja Słowenii wygrała rozgrywki drugiej dywizji i w przyszłym sezonie miała grać w elicie, tymczasem wydaje się, że w związku ze zmianami w rozgrywkach będą musieli obejść się smakiem. Słoweńscy działacze zapowiedzieli, że o swoje racje gotowi są walczyć w sądzie.

siatkowka.gks.pl: Kolejny polski statystyk robi karierę międzynarodową. Tym razem chodzi o Jarosława Żmijewskiego z GKS-u Katowice. Został on włączony do sztabu szkoleniowego reprezentacji Belgii. – Będę odpowiedzialny za analizę gry reprezentacji Słowacji, Niemiec, Białorusi, Estonii i Hiszpanii. To dla mnie duże wyróżnienie i ogromna odpowiedzialność – mówił.

vfb-volleyball.de: Z Radomia do Niemiec. Polski atakujący Bartłomiej Bołądź zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania i podpisał kontrakt z VfB Friedrichshafen – To były dla mnie wspaniałe 4 lata. Radom zostanie w moim sercu na zawsze jako miejsce szczególne – pisał na Facebooku młody siatkarz.

onicowarszawa.pl: Znamy uczestników XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka. W dniach 15-17 września w Arenie Ursynów będą rywalizować ONICO Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice, Indykpol AZS Olsztyn, LOTOS Trafl Gdańsk oraz Łuczniczka Bydgoszcz.

polsatsport.pl: Kolejne wyzwanie młodych siatkarzy. Tym razem kadeci przystąpią do rywalizacji. Już 23 lipca rozpocznie się XIV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w węgierskim Gyor. Biało-czerwoni powalczą o obronę złota. Ich rywalami będą Rosjanie, Czesi i Węgrzy.

youtube.com/Fundacja Huberta Jerzego Wagnera: Dlaczego warto wybrać się na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera? Uzasadnia Ferdinando de Giorgi. Zobaczcie!