Media: Bomba w Łodzi. Polacy podbijają Rysy

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Polskie siatkarki przygotowują się do Montreux Volley Masters. Rozegrały dwa spotkania sparingowe z Czeszkami. W obu potyczkach Biało-Czerwone okazały się lepsze od przeciwniczek, zwyciężając 3:1. Turniej w Szwajcarii rozpocznie się 4 września.

budowlanilodz.pl: Bomba transferowa w Łodzi. Grot Budowlani zakontraktowali nową atakującą – serbską gwiazdę Jovanę Brakocević. – Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że będę grała w Grot Budowlanych Łódź. Zawsze chciałam grać w Polsce, w polskiej lidze, która jest bardzo silna. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę! Zawsze chcę wygrywać wszystko, taki jest mój cel, cel zespołu, dlatego uważam, że będzie to świetny sezon – powiedziała siatkarka.

polsatsport.pl: Polscy siatkarze w Zakopanem przygotowywali się do najważniejszej części sezonu. Podczas zgrupowania, które zakończyło się w środę, Vital Heynen zafundował swoim podopiecznym m.in. podbijanie górskich szlaków. – Były baseny, sauna, paintball oraz wycieczka na Rysy – wyliczał Michał Kubiak.

fundacjawagnera.pl: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera coraz bliżej. Zaprezentowano oficjalną maskotkę turnieju. Jureczek jest wysportowany i skory do zabaw z kibicami. Ma mnóstwo pomysłów i uwielbia wzbudzać uśmiech nawet u najbardziej zatroskanych sympatyków siatkówki.

przegladsportowy.pl: Z wyśmienitej strony pokazują się w tym sezonie polscy siatkarze plażowi. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl stanęli na drugim stopniu podium podczas turnieju we Wiedniu. Lepsi okazali się tylko Norwegowie Anders Mol i Christian Sorum.

kpsstocznia.pl: Kolejne transferowe doniesienia ze Szczecina. W klubie pozostaje atakujący Barłomiej Kluth. Na podpisanie umowy ze Stocznią zdecydował się młody Bartosz Firszt. – Taki wybór zapewnia mi możliwość rozwoju i szansę na pracę ze świetnymi trenerami oraz zawodnikami światowej klasy. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy ustalony cel i uda nam się zbudować prawdziwą drużynę – podkreślał zawodnik.

youtube.com/Power Volleyball: Siatkówka potrafi przynosić radość, a siatkarze potrafią się wyjątkowo cieszyć. Zresztą zobaczcie sami!