Media: Brazylia na Memoriale Wagnera

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fundacjawagnera.pl: Znamy pierwszego rywala Polaków w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wiadomo już, że tegorocznym turnieju weźmie udział reprezentacja Brazylii. Wkrótce mają zostać ujawnione kolejne szczegóły związane z prestiżowymi rozgrywkami.

jastrzebskiwegiel.pl: Lukas Kampa zostaje w Jastrzębskim Węglu. Doświadczony rozgrywający będzie występował w śląskiej drużynie również w kolejnym sezonie. – Jestem szczęśliwy, że przedłużyłem mój kontrakt w Jastrzębskim Węglu. Wielokrotnie podkreślałem, że czuję się świetnie w Jastrzębiu, PlusLidze i generalnie w Polsce – mówił niemiecki siatkarz, podpisując nowy kontrakt.

volleyball.it: Klubowe Mistrzostwa Świata do zmiany. Ze względu na napięty terminarz reprezentacyjny pojawił się pomysł, by tegoroczne rozgrywki siatkarzy zredukować do jednego meczu. Turniej kobiet miałby obywać się w niezmienionej formule.

cev.lu: To nie był dobry weekend dla łódzkich klubów występujących w Lidze Mistrzyń. Zarówno siatkarki ŁKS-u, jak i Budowlanych musiały uznać wyższość przeciwniczek. Z pierwszej wygranej w tegorocznych rozgrywkach mogą cieszyć się z kolei zawodniczki Chemika Police.

lsk.plps.pl: Justyna Łysiak pomyślnie przeszła operację barku. Zawodniczka z uwagi na kontuzję musiała przedwcześnie zakończyć sezon w Chemiku Police. – Zazwyczaj rehabilituję się dwa razy dziennie, rano i po południu. Po rehabilitacji dostaję jeszcze listę ćwiczeń do wykonania. Staramy się jak najbardziej wzmocnić bark i systematycznie zwiększać zakres ruchu. Zależy nam na jak najlepszej mobilności – relacjonowała siatkarka.

sport.pl: Tomasz D. przyznał się do winy w związku z zawłaszczaniem pieniędzy zawodników i trenerów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Były siatkarz aktualnie przebywa w areszcie, gdzie ma pozostać jeszcze co najmniej trzy miesiące.

youtube.com/Power Volleyball: Niby to tylko gra dzieciaków, ale niektóre zagrania robią wrażenie!