Media: Budowlane i Aluron za burtą, Jastrzębski szaleje

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl:  Zmieniły się zasady kompletowania składu na rozgrywki Ligi Narodów. Vital Heynen będzie mógł Zabrać ze sobą aż 25 zawodników. Zniknęła też zasada, że co najmniej sześciu z nich musiało grać w poprzedniej imprezie. Jednak, żeby nie było tak pięknie to w życie weszła jeszcze jedna reguła. W turnieju finałowym musi wystąpić minimum dziesięciu zawodników z bagażem dziewięciu spotkań rundy interkontynentalnej.

plusliga.pl: Zenit pokonany. Jastrzębski Węgiel po raz drugi w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów rozprawił się z rosyjskim gigantem. Tym razem zrobił to na swoim boisku i zgarnął komplet punktów. Na wielki aplauz zasługuje Tomasz Fornal, który zdobył statuetkę MVP, podobnie jak w meczu rozgrywanym w Kazaniu.

pzps.pl: Za nami ćwierćfinały pucharu Polski. Niespodzianką jest awans MKS SAN-Pajda Jarosław. Pierwszoligowiec pokonał Grot Budowlanych Łódź. Inny łódzki zespół również poniósł porażkę, bowiem uległ on Grupie Azoty Chemik Police. Pary półfinałowe to MKS SAN-Pajda – Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionova Legionowo. Turniej finałowy rozgrywany będzie 7 i 8 marca w Nysie.

lsk.pls.pl: LSK ma nowego partnera! Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. przez najbliższy rok obejmie patronatem rozgrywki ligowe siatkarek. – Biznes dostrzega potencjał kobiecego sportu i chce razem z nami budować podwaliny pod przyszłe sukcesy drużyn klubowych oraz biało-czerwonych – podkreśla Paweł Zagumny.

sport.pl: Bartosz Bednorz do Kazania? Oferta już złożona. Rosyjski gigant zapragnął w swoich szeregach polskiego siatkarza, który gra znakomity sezon na włoskich parkietach. Przyjmujący miałby zastąpić tam Earvina N’ghapeta. Włoskie media twierdzą, że może dostać nawet propozycję dwuletniego kontraktu.

aluronvityucmc.pl: Koniec europejskiej przygody klubu z Zawiercia. Aluron Virtu CMC przegrał na wyjeździe z zespołem z Ankary 1:3, a w złotym secie 13:15 i pożegnał się z Challenge Cup.

youtube.com/PGE Skra Bełchatów: Siatkarz żadnej roboty się nie boi. Co to dla niego umycie klubowego autokaru? Milan Katić w ten nietypowy sposób zrewanżował się za spóźnienie.