Media: Bułgarska federacja zapomniała, czym jest wolność słowa?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

„Przegląd Sportowy”: Trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych John Speraw skończył studia licencjackie z… mikrobiologii i genetyki molekularnej! – Mam ścisły umysł i czasami również w sposób naukowy podchodzę do siatkówki. Analiza gry, czy statystyki mają sporo wspólnego z matematyką – mówi szkoleniowiec. Polacy powinny się cieszyć, że w Katowicach i we Wrocławiu Speraw jednak nie rachował zbyt dobrze.

Sport.pl: Z nieoficjalnych wiadomości dziennika wynika, że AZS Częstochowa w tajemnicy buduje nową, silną ekipę i walczy o dużego sponsora. Podobno jest nim spółka skarbu państwa, która wspiera już jakąś żeńską ekipę w ORLEN Lidze. W sprawie kontraktów rozmowy z klubem prowadzą Dante Boninfante i Michał Bąkiewicz. AZS szuka atakującego oraz środkowych także z obszaru pozaeuropejskiego.

skra.pl: Skra dostała 800 tysięcy złotych od Unii Europejskiej na realizację projektu „PGE Skra Bełchatów sportową perłą województwa łódzkiego”. Działania w ramach programu mają doprowadzić do rozwoju turystyki sportowej oraz promocji regionu. Akcje promocyjne będą miały zasięg europejski.

volleywood.net/sportal.bg: Bułgarscy kibice nadal protestują i domagają się dymisji zarządu siatkarskiej federacji. Podczas pojedynku kadry w Lidze Światowej w hali pojawili się „ochroniarze”, który konfiskowali kibicowskie plakaty krytykujące działaczy. W poprzednim sezonie z powodu nieporozumień ze związkiem ze współpracy z reprezentacją zrezygnował trener Radostin Stojczew oraz przyjmujący Matej Kazijski.