Media: CBA zatrzymuje, a Stocznia plajtuje?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

wnp.pl: Siedem osób zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, gdyż miały działać na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To wciąż pokłosie organizowanych w Polsce w 2014 roku mistrzostw świata.

volleyball.it: Włoskie media informują o problemach finansowych Stoczni Szczecin. Ich konsekwencją mają być decyzje podjęte przez PKN Orlen, który ma nie wypłacać obiecanych wcześniej środków finansowych. Zagrożone mają być nawet występy drużyny w kolejnych spotkaniach.

cev.lu: Polskie kluby rozpoczęły zmagania w Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń. Z odniesionych zwycięstw mogą cieszyć się PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ŁKS Commercecon Łódź. Porażki zanotowali siatkarze Trefla Gdańsk oraz siatkarki Budowlanych Łódź i Chemika Police.

onet.pl: Poznaliśmy nazwiska sportowców nominowanych w 84. Plebiscycie na Sportowca Roku. Wśród nominowanych znaleźli się Bartosz Kurek – MVP ostatnich mistrzostw świata oraz kapitan mistrzowskiej drużyny Michał Kubiak.

polsatsport.pl: Alexandre Ferreira został zawodnikiem Aluronu Virtu Warta Zawiercie. To reakcja klubu na kontuzję Olega Achrema, który na początku listopada przeszedł operację i czeka go dłuższy rozbrat z siatkówką. Portugalski przyjmujący ma za sobą występy m.in. w ekipie Trentino Volley.

sport.pl: Michał Kubiak odsłania kulisy swoich problemów zdrowotnych w czasie mistrzostw świata. – Cierpiałem na odmiedniczkowe zapalenie nerek, którego nikomu nie życzę. […] Po tym sezonie będę musiał się udać do szpitala i zrobić remanent organizmu. Moja żona strasznie suszy mi o to głowę, więc zrobię te badania choćby dla świętego spokoju w domu. Objawy, które miałem w tym roku, były identyczne jak te z poprzednich lat.

youtube.com/Presidenza della Repubblica Italiana Quirinale: Reprezentantki Włoch, które sięgnęły po wicemistrzostwo świata spotkały się z prezydentem Sergio Materellą. Zobaczcie, co się działo!