Media: CEV reformuje, Pliński kończy, a Szczecin się zbroi

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.pl: Szczecin w przyszłym sezonie włączy się do walki o medale w PlusLidze. Z zespołem Stoczni wiązane są bardzo ciekawe nazwiska jak Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło czy Matej Kazijski. Na razie pewnie jest tylko to, że w 12. ekipie minionego sezonu nie zagrają już: Gawryszewski, Ruciak, Duff, Malinowski, Kowalski i Menzel.

indykpolazs.pl: Daniel Pliński zdecydował się na zakończenie kariery sportowej. Utytułowany środkowy postanowił zawiesić buty na kołku, jednak pozostaje związany z siatkówką, gdyż będzie pracował jako ekspert i komentator telewizyjny.

lsk.plps.pl: Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała się na reformę rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. Formuła ma być ujednolicona, turniej finałowy rozgrywany na neutralnym terenie, a w czasie spotkań zabraknie przerw technicznych.

chemik-police.com: Katarzyna Zaroślińska-Król zdecydowała się na zmianę barw klubowych. W przyszłym sezonie nie będzie reprezentować Chemika Police.  – Znalazłam nowy klub i wydaje mi się, że jest to rozsądny krok dla mojej kariery – podkreśliła atakująca.

przegladsportowy.pl: Ważna wiadomość z Bełchatowa. Szkoleniowcem PGE Skry pozostaje Roberto Piazza. – Jestem szczęśliwy, że na kolejny sezon zostaję w rodzinie PGE Skry. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty w rozgrywkach 2017/2018 – zaznaczył trener.

jastrzebskiwegiel.pl: Śląski zespół zbroi się. Do Jastrzębskiego Węgla w ostatnim czasie dołączyło dwóch zawodników. Rozegranie wzmacnia Nikodem Wolański, na ataku zaś będzie występował Jakub Bucki. Wcześniej klub informował o powrocie do drużyny Pawła Ruska.

pzps.pl: Świetny gest polskich siatkarzy. Reprezentacja Vitala Heynena spotkała się z Patrykiem i spełniła jego marzenie. – Nasz Marzyciel był szczęśliwy, że udało mu się z tak bliska zobaczyć swoich idoli i zdradził, że podpisanej koszulki nie zamierza prać, tylko od razu oprawi ją w ramkę i powiesi na ścianie – powiedziała wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie.

youtube.com/Titans Volleyball: Jak one grają! Zobaczcie perełki Siatkarskiej Ligi Narodów siatkarek.