Media: Chemik ma problemy z sądem, a Cerrad z kontuzjami

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

chemik-police.com: Ciąg dalszy zamieszania wokół Maret Balkestein-Grothues. Klub z Polic zdecydował się na wydanie stosownego oświadczenia w związku z kontraktem holenderskiej zawodniczki. Wszystko wskazuje na to, że konflikt między Chemikiem a zawodniczką zakończy się w sądzie.

cev.lu: Dwa zwycięstwa i porażka – to wynik polskich drużyn w pierwszych meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez najmniejszych problemów rozprawiła się z Arkasem Izmir, Jastrzębski Węgiel okazał się lepszy od ekipy z Berlina, PGE Skra Bełchatów sprawiła natomiast niemiłą niespodziankę przegrywając z Chaumont VB 52 Haute Marne.

assecoresovia.pl: Rywalizację w Pucharze CEV rozpoczęła z kolei Asseco Resovia Rzeszów. Zespół z Podkarpacia w pierwszym meczu w czterech setach pokonał Perungan Pojat Rovaniemi. Rewanż już 19 grudnia o godzinie 20.30 na Podpromiu.

plusliga.pl: Już 15 grudnia zostanie rozegrany Mecz Gwiazd PlusLigi. Poznaliśmy skład drużyn, które będą rywalizować w spotkaniu towarzyskim Północ vs. Południe. Ekipę z północy poprowadzi duet trenerski Stephane Antiga i Andrea Anastasi zaś na ławce trenerskiej zespołu z południa siądą Piotr Gruszka i Mark Lebedew.

volleyball.it: Poważne problemy z prawem Earvina N’Gapetha. Francuski siatkarz został złapany przez włoską policję za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. To nie pierwsze tego rodzaju przewinienie przyjmującego Modeny.

sport.pl: Trudna sytuacja personalna w  Cerradzie Czarnych Radom. Z kontuzjami borykają się Michał Filip, Kamil Kwasowski i Dejan Vincić. Najpoważniejszy problem ma atakujący. – Wiemy, że ma złamaną kość w stopie i czekać go będzie zabieg – zdradza Robert Prygiel.

youtube.com/Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Znamy terminarz przyszłorocznego memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Wszystkie szczegóły w filmiku!