Media: Chemik z Pucharem, koronawirus przejmuje kontrolę

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

onet.pl: Polskie władze zdecydowały o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Oznacza to w praktyce, że rozgrywki ligowe, jak również Puchar Polski będą rozgrywane bez udziału publiczności. Na razie nic nie wskazuje na to, by postanowiono zawiesić rywalizację sportową.

volleyball.it: W środę rano całe Włochy stały się tzw. czerwoną strefą. Oznacza to znaczne ograniczenia w opuszczaniu miejsca zamieszkania oraz zamknięte granice. Rozgrywki ligowe zostały zawieszone do 3 kwietnia. Będzie to miało zasadniczy wpływ na rywalizację w europejskich pucharach. CEV wciąż jednak zwleka z podjęciem jednoznacznych decyzji.

lsk.plps.pl: W miniony weekend w Nysie rozgrywany był Puchar Polski siatkarek. Najlepszą drużyną okazała się Grupa Azoty Chemik Police, która po pięciosetowym boju pokonała Developres SkyRes Rzeszów. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Gyselle Franco Silva. Nagrodami indywidualnymi zostały wyróżnione również Ali Frantti, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marlena Kowalewska i Paulina Maj-Erwardt.

radioszczecin.pl: Siatkarki z Polic doskonale spisują się również na europejskich parkietach. Po trzysetowym zwycięstwie nad Mladost Zagrzeb Grupa Azoty Chemik awansowała do półfinału zmagań w Pucharze CEV. Ostatnim rywalem w drodze do finału będzie dla policzanek Volero Le Cannet.

wnp.pl: Bardzo dobra wiadomość dla #VolleyWrocław. Na wsparcie finansowe klubu zdecydował się KGHM. – Bardzo dziękuję, że udało się nawiązać tę współpracę i mam nadzieję, że przyniesie ona wiele korzyści zarówno jednej, jak i drugiej stronie – podkreśliła Natalia Murek.

plusliga.pl: Walka o miejsce w fazie play-off będzie toczyć się w PlusLidze do samego końca zwłaszcza, że 24. kolejka przyniosła garść zaskakujących wyników. Na ten moment liderem tabeli jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przed spadkiem nie uratuje się klub z Bydgoszczy.

polsatsport.pl: Marcin Możdżonek zdecydował się zakończyć karierę sportową. – Życie sportowca składa się z trudnych i bardzo wesołych momentów. Ten jest dla mnie trudny. Dziękuję bardzo za oklaski i podziękowania. Dzięki wam jest mi dużo łatwiej znieść prawdopodobnie ostateczny rozbrat z siatkówką – podkreślił utytułowany środkowy i wieloletni reprezentant Polski.

youtube.com/PLS TV: Zobaczcie, jak siatkarki z Polic sięgnęły po Puchar Polski. Działo się w Nysie!