Media: Co można zjeść w Bełchatowie? Siatkarze PGE Skry specjalizują się w herbacie z cukrem i jajecznicy

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

ossrb.org: Polacy trzykrotnie musieli uznać wyższość reprezentacji Serbii w spotkaniach sparingowych, które w miniony weekend zostały rozegrane w Belgradzie. Po powrocie do Polski Andrea Anastasi podał skład na XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Na liście powołanych zabrakło Zbigniewa Bartmana, który nie wystąpi również na mistrzostwach Europy.

„Przegląd Sportowy”: Władze FIVB kolejny raz postanowiły zmienić formułę Ligi Światowej. Według projektu, rozgrywki w popularnej „światówce” staną się jeszcze bardziej elitarne. Polscy siatkarze mogą spać spokojnie. Nasza kadra miałaby zagwarantowane stałe miejsce w stawce. Podobny zaszczyt spotkałby Brazylię, Włochy i Rosję. Dąży się do ograniczenia liczby spotkań i zagwarantowania kibicom widowiska na najwyższym poziomie.

Jasnet.pl: Jastrzębski zespół w nowym składzie rozpoczął przygotowania do sezonu. Trener Lorenzo Bernardi opowiedział, że nie chce być traktowany jak gwiazda i rozliczany za sukcesy, a za to, jakim jest człowiekiem. Nie chciał uchylić rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o cele JW w przyszłym sezonie. – We Włoszech mawia się, iż takie gadanie przynosi pecha. W każdym razie – ja wiem, jakie są te cele – zaznaczył. Pojawił się również wątek Matteo Martino – W ostatnim sezonie zmarnowaliśmy wiele czasu i energii na myślenie o nim – podkreślił.

fivb.org: Rosjanie zostali mistrzami świata juniorów. W finale turnieju rozgrywanego w Turcji Sborna rozprawiła się z Brazylią w trzech, dość jednostronnych setach (do 16, 16 i 20). Brązowe medale zawisły na szyjach Włochów, którzy w decydującym starciu pokonali Francję.

sportal.bg: Słowenia okazała się niespodziewanym zwycięzcą międzynarodowego turnieju towarzyskiego, którego była gospodarzem. W Hoce rywalizowali jeszcze Bułgarzy, Kanadyjczycy i Duńczycy. Gospodarze wrześniowych mistrzostw świata zdołali ugrać jednego seta i uplasowali się na ostatnim miejscu.

TKB Dolsat: Nowy skład PGE Skry Bełchatów zaprezentował się kibicom. Nie brakowało ciekawych atrakcji, niespodzianek i zabawnych sytuacji. Z materiału można dowiedzieć się między innymi, kto na bezludną wyspę zabrałby kolegę i piwo.