Media: Czempionat w Rosji, a Polki na krawędzi

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

ivolleymagazine.it: Ważna decyzja światowej federacji siatkówki. Organizatorem mistrzostw świata siatkarzy w 2022 roku będzie Rosja. Polacy będą więc bronić tytułu na bardzo gorącym terenie. Wkrótce ma zostać podany również gospodarz żeńskiego czempionatu.

polsatsport.pl: Władze FIVB podjęły ostateczne decyzje co do tego, jak będzie tworzony ranking. Jest to o tyle istotne, że na jego podstawie będą rozdawane karty podczas kwalifikacji olimpijskich. Przyjęte przepisy nie są optymistyczne dla polskich siatkarek, które nie grały na mistrzostwach świata.

lsk.plps.pl: Za nami trzy kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Liderkami są siatkarki Chemika Police, które jak do tej pory dały sobie odebrać tylko jednego seta. Bez porażki pozostają również zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź oraz Developresu SkyRes Rzeszów. Tabelę zamyka Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

plusliga.pl: 16 listopada startuje już ósma kolejka PlusLigi. Na początek Trefl Gdańsk zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie rywalizować z Onico Warszawa. Liderem tabeli jest ekipa z Kędzierzyna-Koźla. Z dwoma „oczkami” na koncie stawkę zamyka zespół z Rzeszowa.

indykpolazs.pl: Drużyna z Olsztyna rozpoczęła rywalizację w Pucharze CEV od pokonania zespołu Hurrikaani Loimma. Siatkarze Indykpolu w dobrym stylu awansowali do 1/16 zmagań w drugim co do ważności europejskim pucharze. W kolejnym dwumeczu przyjdzie im się mierzyć z greckim PAOKIEM Saloniki.

budowlanilodz.pl: Julia Twardowska w meczu z Developresem SkyRes Rzeszów doznała kontuzji. Siatkarka musi poddać się operacji mięśnia dwugłowego uda. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze zawodniczki.

youtube.com/CEV: Mistrzostwa Europy siatkarzy i siatkarek już za niespełna rok. Zobaczcie, co szykują dla nas organizatorzy!