Media: Dzieje się w Rosji. Alekno kończy, N’Gapeth z kolejnym zarzutem

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

mksbedzin.pl: Coraz większe problemy personalne w MKS-ie Będzin. Na opuszczenie zespołu z Zagłębia zdecydował się Irańczyk Purya Fayazi. – W związku z zaistniałą sytuacją zarząd MKS Będzin S.A. nie podejmuje na razie żadnych działań związanych z pozyskaniem nowego zawodnika na jego miejsce – czytamy w oświadczeniu.

polsatsport.pl: Trener Władimir Alekno kończy swoją przygodę z ławką trenerską. Legendarny szkoleniowiec Zenita Kazań ma poważne problemy z plecami i w styczniu ma przejść kolejną operację. Alekno pozostaje w klubie w roli konsultanta, a jego obowiązek przejął utytułowany libero Aleksiej Werbow.

aluronvirtucmc.pl: Łukasz Swodczyk miał sporego pecha. Kilka chwil po wejściu na boisko w meczu Pucharu Challenge doznał kontuzji. – Dzień po meczu Łukasz przeszedł pierwsze badania. Ich wyniki są dość optymistyczne, ale ze względu na dużą opuchliznę, obarczone pewnym marginesem błędu – czytamy na stronie klubu.

przegladsportowy.pl: Coraz głośniej mówi się o tym, że Piotr Gruszka już wkrótce straci pracę w Asseco Resovi Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia w pierwszej części sezonu gra znacznie poniżej oczekiwań. Na jego miejsce typowany jest m.in. Daniel Castellani. – Ilu trenerów, tyle możliwości. Plotki i spekulacje zawsze były i będą. Na dzień dzisiejszy Piotr Gruszka nadal jest trenerem Resovii – skomentował Krzysztof Ignaczak.

sport.se: Bartosz Kurek okradziony. Audi Q7 polskiego siatkarza zostało niemal rozebrane na części pod jego mieszkaniem w Monzy. – Jeszcze o północy Bartek wynosił wodę z bagażnika, a rano portier poinformował go, że stało się coś niedobrego z samochodem – relacjonuje menedżer siatkarza Jakub Michalak.

sport.pl: Kolejna afera z Earvinem N’Gapethem w roli głównej. Siatkarz został oskarżony o napaść seksualną w nocnym klubie w Contagem. Zawodnika wypuszczono z aresztu za kaucją. Do internetu wyciekło jednak nagranie z zajścia.

youtube.com/MKS Będzin: Sytuacja będzińskiej drużyny jest coraz trudniejsza. O szczegółach opowiada Jakub Bednaruk, który mimo wszystko nie traci wiary w zespół.