Media: Falasca selekcjonerem Czech, Orczyk z Pucharem Belgii

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Trzy zespoły I ligi mężczyzn i cztery zespoły kobiece zgłosiły chęć gry w kolejnym sezonie w PlusLidze i ORLEN Lidze. Wnioski do ORLEN Ligi złożyły AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, ŁKS Łódź Siatkówka Żeńska, Volley Toruń i Wisła Warszawa. W PlusLidze w sezonie 2016/2017 chcą zagrać KPS PROGRESS Września, TKKF Czarni Katowice i Espadon Szczecin.

fivb.org: Miguel Angel Falasca, szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów, objął reprezentację Czech. Hiszpan związał się z czeską federacją dwuletnim kontraktem. Głównym celem stawianym przed Falsacą jest awans na mistrzostwa Europy 2017, które odbędą się w Polsce.

knackvolley.be: Piotr Orczyk i jego Knack Roeselare zdobyli Puchar Belgii 2016. W finale Roeselare w trzech setach pokonało drużynę z Antwerpii, w której występuje trzech Polaków: Jakub Wachnik, Mateusz Przybyła i Jan Siemiątowski.

volleyball.it: Włoski rozgrywający Valerio Vermiglio musiał przedwcześnie opuścić boisko podczas meczu Paykanu Teruel z Shahrdari Urmia, ponieważ podczas jednej z akcji został trafiony… monetą przez kibiców Urmii.

aluronvirtu.pl: Od poniedziałku w województwie śląskim rozpoczęły się ferie zimowe. Z tej okazji w ramach akcji „Zima w mieście” zawodnicy Aluron Virtu Warty Zawiercie przeprowadzili trening dla najmłodszych fanów zawierciańskiej drużyny!

 podispromotion.pl: W poprzedni weekend odbył się turniej Piłki Siatkowej z Okazji Zaślubin Polski z Morzem. Pierwszego dnia do gry przystąpili kadeci, a najlepszy okazał się Chemik Bydgoszcz. W niedzielę na parkiecie zmierzyli się młodzicy, a na dwóch pierwszych miejscach znalazły się także ekipy z Bydgoszczy.

youtube.com: Czy słyszeliście już Michała Kubiaka próbującego komunikować się w języku tureckim? Nie? W takim razie nie możecie tego ominąć! W gratisie m.in. śpiewający Dragan Travica.