Media: Fatalny start Asseco Resovii Rzeszów

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Za nami trzy kolejki PlusLigi. Niespodziewanie słabo sezon rozpoczęła Asseco Resovia Rzeszów, która do tej pory wywalczyła zaledwie punkt i zajmuje dopiero 12. miejsce. Zaskakująco dobrze spisują się siatkarze GKS-u Katowice, którzy plasują się na najniższym stopniu podium. Lepsi są tylko zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawy.

pzps.pl: 24 października o godzinie 18.00 w Gdańsku rozegrany zostanie mecz o Superpuchar Polski. PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Treflem Gdańsk. Bełchatowianie będą robić wszystko, by obronić tytuł wywalczony przed rokiem.

legavolley.it: Dwie kolejki spotkań rozegrane zostały jak do tej pory w Italii. Komplet punktów na koncie mają siatkarze z Perugii, Civitanova i Trentino. Modena Bartosza Bednorza sklasyfikowana jest na czwartym miejscu z pięcioma „oczkami” na koncie.

przegladsportowy.pl: Występ w Pucharze Świata był jak do tej pory ogromną nobilitacją i pierwszą okazją do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej. Sytuacja się zmieniła. Kwalifikacji olimpijskiej podczas turnieju wywalczyć się nie da, a turniej zostanie rozegrany dwa dni po finale mistrzostw Europy. – To bzdura, kompletnie nietrafiony pomysł, żeby nie powiedzieć gorzej – ocenia Marcin Możdżonek.

sport.pl: Stocznia Szczecin już w okresie transferowym wywoływała konsternację, angażując wielkie gwiazdy światowej siatkówki. Dyrektor sportowy drużyny Radostin Stojczew przestrzega jednak przed huraoptymizmem. –  Nie powiedziałbym, że nasz team to „gwiazdozbiór”. W tym momencie jesteśmy „start-upem” – mówi Bułgar.

lsk.plps.pl: FIVB zdradziło terminarz przyszłorocznej siatkarskiej Ligi Narodów. Podopieczne Jacka Nawrockiego będą gospodarzem pierwszego turnieju, który zaplanowany został na 21-23 maja. Turniej siatkarzy w Polsce zostanie rozegrany tydzień później.

youtube.com/Power Volleyball: Praca zespołowa to podstawa w siatkówce. Te akcje pokazują, jak można doprowadzić współpracę w drużynie do perfekcji!