Media: Fatalny tydzień Polek

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Sezon 2019/2020 będzie dwudziestym sezonem w historii zawodowej ligi siatkówki. Kształt PlusLigi i system rozgrywek ulegnie minimalnym zmianom, najważniejsza to zmiana liczby drużyn grających w play-offach, z sześciu do ośmiu.

fivb.org: Za polskimi siatkarkami bardzo trudny tydzień w Ningbo. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały wszystkie mecze, musząc uznać wyższość Chinek, Amerykanek i Turczynek. W klasyfikacji generalnej reprezentacja Polski sklasyfikowana jest aktualnie na siódmym miejscu.

pzps.pl: Polscy siatkarze przez trzy dni będą rywalizować w Urmii w kolejnym turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Rywalami Biało-Czerwonych będą kolejno Rosjanie, Irańczycy i Kanadyjczycy. Obecnie polscy siatkarze sklasyfikowanie są na siódmym miejscu w klasyfikacji generalniej prestiżowych rozgrywek.

eurosport.tvn.pl: Bartosz Kurek zdecydował się na opuszczenie Onico Warszawa. Reprezentant Polski ponownie spróbuje swoich sił w Italii. Nowym pracodawcą Kurka będzie Vero Volley Monza. Wcześniej siatkarz wiązany był m.in. z Cucine Lube Civitanova.

sport.pl: Mariusz Wlazły ma nowego konkurenta na pozycji atakującego w PGE Skrze Bełchatów. Konrad Piechocki zdecydował się na zatrudnienie 27-letniego Serba Dusana Petkovicia, który ostatni sezon spędził we włoskiej Serie A.

przegladsportowy.pl: Dragan Travica zdecydował się zabrać głos w sprawie afery wokół Michała Kubiaka i jego słów dotyczących Iranu. – Irańska federacjo – oburzasz się na słowa Michała Kubiaka, a czy sama respektujesz zawodników grających u was?! – pyta retorycznie były rozgrywający reprezentacji Włoch, któremu jeden z klubów wciąż zalega wynagrodzenie.

tv.plps.pl: Znamy pełen skład Developresu SkyRes Rzeszów. Podkarpacki team w sezonie 2019/2020 będzie prowadzony przez Stephana Antigę. W rzeszowskiej drużynie zagrają m.in. Tamara Gałucha, Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz Gabriela Polańska.

youtube.com/Polska Siatkówka: W Warszawie wystartował turniej World Tour Warsaw 2019. Zobaczcie, co działo się pierwszego dnia!