Media: Heynen chce krótszej ligi

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

cev.lu: Polskie drużyny w ostatnich dniach rywalizowały w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów Verva Warszawa musiała uznać wyższość ekipy z Perugii, a ZAKSA bez problemów rozprawiła się z ekipą Friedrichshafen. W Lidze Mistrzyń z kolei obie łódzkie drużyny odnotowały porażkę. Awans do dalszej fazy niższych pucharów wywalczyły zespoły z Zawiercia, Rzeszowa i Polic.

pzps.pl: Siatkówka doceniona przez Parlament Europejski. – Dziś siatkówkę pokazujemy z poetycką umiejętnością. To jest porywające widowisko. To jest przykład, z którego inne związki mogą czerpać, mogą się uczyć. W siatkówce mamy modelowe rozwiązania organizacyjne, to jest wysoki poziom profesjonalizacji – przyznała Elżbieta Rafalska.

przegladsportowy.pl: Vital Heynen chce krótszej PlusLigi. Wszystko po to, by jego drużyna zdążyła właściwie przygotować się do igrzysk olimpijskich. – Maj powinien być już wolny od grania. Tak, żeby reprezentanci mogli mieć przerwę przed zgrupowaniem. W innym wypadku już na starcie redukujemy swoje szanse, jeśli chodzi o występ w igrzyskach – podkreśla selekcjoner.

sport.pl: Już w styczniu polskie siatkarki powalczą o awans na igrzyska olimpijskie. Jacek Nawrocki wysłał powołania. Wzbudziły one spore kontrowersje. – Jestem bardzo rozgoryczona, że tego powołania nie dostałam. Nie uważam, że powinnam być poza tą dwudziestką czwórką, która została zaproszona – mówi Martyna Grajber.

polsatsport.pl: Bartosza Kurka tuż przed świętami spotkała niemiła niespodzianka. Jego samochód został rozkradziony i zdemolowany. Koledzy z drużyny postanowili pocieszyć zawodnika i kupić mu nowe Audi.

plusliga.pl: Coraz bliżej pierwszych odpowiedzi w tym sezonie. Już 15 stycznia rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Wiadomo już, że o tytuł powalczą siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, Warszawy, Jastrzębia i Bełchatowa.

youtube.com/Super Reporter: Wilfredo Leon nie krył radości ze zwycięstwa w stolicy. Zobaczcie co mówił!