Media: Heynen i Blengini powołują. Są niespodzianki

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Vital Heynen odkrył karty i podał szeroki skład reprezentacji Polski na Siatkarską Ligę Narodów. Najgłośniej mówi się o braku powołania dla libero Jastrzębskiego Węgla Jakuba Popiwczaka. Na tej pozycji swoją szansę dostali za to Paweł Zatorski, Kacper Piechocki, Michał Żurek i Damian Wojtaszek.

lsk.plps.pl: Nikt nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia w pierwszym spotkaniu finałowym Ligi Siatkówki Kobiet. Chemik Police rozgromił ŁKS Commercecon Łódź. W drugim i trzecim secie łodzianki nie miały absolutnie nic do powiedzenia, zdobywając kolejno 9 i 4 pkt. W pierwszym meczu o brąz Developres SkyRes Rzeszów 3:2 pokonał GROT Budowlane Łódź.

plusliga.pl: Rozpoczęła się rywalizacja półfinałowa w PlusLidze. Oba rozegrane spotkania były bardzo emocjonujące i kończyły się po tie-breaku. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na wyjeździe pokonała Indykpol AZS Olsztyn zaś PGE Skra Bełchatów wygrała z Treflem Gdańsk. Walka toczy się do dwóch zwycięstw.

przegladsportowy.pl: Koniec ekipy z Muszyny w Lidze Siatkówki Kobiet. Wszystko wskazuje na to, że drużyna wycofa się z rozgrywek w związku z problemami z pozyskaniem sponsorów przed kolejnym sezonem. Podobny los ma spotkać Impel Wrocław, który również boryka się z kłopotami finansowymi.

federvolley.it: Gianlorenzo Blengini podał skład reprezentacji Włoch na Siatkarską Ligę Narodów. Do drużyny narodowej wracają Ivan Zaytsev, Osmany Juantorena i Simone Anzani. Wśród powołanych zawodników nie znalazł się atakujący Trentino Volley Luca Vettori.

volleyball.it: Bartosz Bednorz wiązany jest z zespołem z Modeny. Przyjmujący miałby opuścić PGE Skrę Bełchatów i po raz pierwszy w karierze spróbować swoich sił za granicą. Do ekipy z regionu Emilia-Romania mają dołączyć również Simone Anzani i Klemen Cebulj.

siatkowka.bks.bielsko.pl: Znamy nowego szkoleniowca BKS-u Bielsko-Biała. 31-letni Bartłomiej Piekarczyk do tej pory pełnił funkcję asystenta Tore Aleksandersena. – Bardzo się ciesze, że moja przygoda z bialskim klubem będzie trwała nadal. Ten klub i miasto są mi bardzo bliskie – mówi nowy trener.

youtube.com/Titans Volleyball: Toczy się walka o mistrzostwo Włoch. W drugim meczu Cucine Lube Civitanova doprowadził do wyrównania. A ile było emocji!