Media: Heynen odkrywa karty przed mistrzostwami. Można planować urlop pod IO

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Vital Heynen odkrył karty w mistrzowskim kontekście. Selekcjoner reprezentacji Polski podał szeroki skład na zgrupowanie, które poprzedza najważniejszą część sezonu, czyli mistrzostwa świata. Z 22 siatkarzy finalnie szkoleniowiec wybierze najlepszą 14.

tokyo2020.org: Znamy terminarz turnieju olimpijskiego. Wiemy już jak będą wyglądały poszczególne dni fazy grupowej oraz kiedy poznamy zwycięzcę igrzysk. Tytułu będę bronić Brazylijczycy i Chinki.

radiopik.pl: Nicola Kovacević znowu w Polsce. Serbski przyjmujący, który występował już w barwach Asseco Resovii Rzeszów, zdecydował się ponownie osiąść w naszym kraju. Tym razem będzie występował w Chemiku Bydgoszcz.

pzps.pl : Siatkówka plażowa zagości w Rosji. Kolejny czempionat Starego Kontynentu będzie rozgrywany w Moskwie. – Nie mamy wątpliwości, że gospodarze znakomicie wywiążą się ze swoich obowiązków, a czempionat mocno spopularyzuje naszą dyscyplinę sportu – podkreślił prezydent CEV Aleksandar Boričić.

berliner-zaitung.de: Polak w niemieckiej Bundeslidze. Tomasz Wasilkowski zdecydował się na opuszczenie Polski i będzie drugim trenerem mistrza Niemiec ekipy Berlin Volleys. W minionym sezonie Wasilkowski pracował w Lubinie.

cuneograndavolley.it : Kolejna Polka w lidze włoskiej. Anna Kaczmar, która ostatnio wysępowała w Developress Rzeszów, przechodzi do włoskiego klubu La Cunei Granda Volley.

youtube.com/Espadon Szczecin: Stocznia dalej się zbroi. Kolejne transfery zespołu ze Szczecina zapowiadają bardzo ciekawy sezon PlusLigi. Tym razem klub zakontraktował kanadyjskiego siatkarza Nicholasa Hoaga, który przywitał się już z kibicami!