Media: Heynen to najlepszy trener, jakiego mieliśmy w ostatnich czterech dekadach

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Polscy siatkarze rozpoczęli trzecią fazę mistrzostw świata od bardzo przekonującego zwycięstwa nad reprezentacją Serbii. Biało-Czerwoni nie pozwolili przeciwnikom na ugranie nawet jednego seta. – Zrobiliśmy ten pierwszy krok do awansu do półfinału. Wytrzymaliśmy dwie bardzo ciężkie końcówki i myślę, że jesteśmy na tyle mocni, że to zwycięstwo przyszło – podkreśla Artur Szalpuk.

sport.pl: – Heynen mnie drażni, gdybym był zawodnikiem, jego reakcje by mi przeszkadzały. Wiem, że czasami drażni zawodników. Ale to najlepszy trener, jakiego mieliśmy w czterech ostatnich dekadach – mówi Daniel Pliński, komentując czwartkowe zwycięstwo nad Serbią.

fivb.org: Amerykanie niesamowicie spisują się na mistrzostwach świata i wciąż pozostają niepokonani. W czwartkowym spotkaniu 3:0 pokonali Rosję i zapewnili sobie awans do półfinału mundialu. Sborna żegna się z turniejem, pakuje walizki i wraca do domu.

przegladsportowy.pl: Włosi kontynuują kombinacje, by zapewnić sobie awans w czołowej czwórce mistrzostw świata. Według ustalonego wcześniej terminarza mecz Polski z Włochami został zaplanowany na 28 września na godzinę 21.15. Rzekomo przedstawiciele władz włoskiej federacji mieli rozmawiać z telewizją Rai o zmianie godziny rozgrywania meczu. Chcieli, by odbyło się ono o 17.00.

plusliga.pl: W czwartek wystartowały zmagania w 1. lidze mężczyzn. – Wspólnie wykonaliśmy pierwszy krok, który ma zbudować nową jakość zaplecza PlusLigi – mówi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie. – Siatkówka od lat jest jednym z naszych flagowych produktów, dlatego kolejny raz podejmujemy wyzwanie. Razem z prezesami klubów, PLPS-em chcemy stworzyć produkt, który będzie się rozwijał, wzmacniał polską siatkówkę, a w efekcie przynosił nam wszystkim korzyści – dodaje.

lsk.plps.pl: Niespodziewana zmiana na stanowisku trenera KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W związku z rezygnacją z przyczyn osobistych z pracy Macieja Bartodziejskiego, Ihar Pimachin rozpoczął przygotowania z zespołem KSZO, jednak po wstępnej analizie okresu przygotowawczego przez obie strony, zarząd Klubu postanowił zatrudnić w roli pierwszego szkoleniowca trenera z większym doświadczeniem w pracy z zespołem Ligi Siatkówki Kobiet – czytamy w oficjalnym komunikacie.

youtube.com/Power Volleyball: Dzieje się na mistrzostwach świata. Zobaczcie najciekawsze akcje!