Media: Jeden trener to za mało

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.pl: Wiemy już w jakich konfiguracjach zagrają drużyny, chcące wystąpić na kolejnych mistrzostwach Europy siatkarek i siatkarzy. Zarówno polskie zawodniczki jak i zawodnicy mają już zapewnione miejsce w turnieju.

polsatsport.pl: Trzech selekcjonerów drużyny narodowej? Taki plan przekazał prezes polskiego związku Jacek Kasprzyk. Zgłoszenia są przyjmowane, rozmowy prowadzone. Faworytami wydaje się być trio Paweł Zagumny, Piotr Gruszka i Jakub Bednaruk.

lsk.plps.pl: Wystartowały zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet. Komplet punktów w pierwszej kolejce spotkań zapisali na swoim koncie: Chemik Police, ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Impel Wrocław.

plusliga.pl: Za nami cztery rozegrane kolejki PlusLigi. Dość niespodziewanym liderem tabeli jest Cuprum Lubin, który do tej pory zapisał na swoim koncie 11 punktów. W piątej kolejce przed nami m.in. bardzo ciekawy mecz w Olsztynie, gdzie Indykpol podejmie PGE Skrę Bełchatów oraz derby województwa śląskiego – GKS Katowice vs. MKS Będzin.

sadacruzeiro.com.br: Sada Cruzeorio z Superpucharem Brazylii. Rywal Zaksy Kędzierzyn-Koźle w zbliżających się Klubowych Mistrzostwach Świata, nie przestaje wygrywać i dopisuje do swojej kolekcji kolejne trofeum.

sport.onet.pl: Katarzyna Skowrońska-Dolata nieco później niż pierwotnie zakładano poleci do Brazylii, gdzie będzie rywalizować w najbliższym sezonie ligowym. Przyczyną są problemy wizowe. – Wszystko już na miejscu jest gotowe, klub czeka i właśnie zaczyna rozgrywki, ale Kasia musi wrócić do formy. Nie trenowała jeszcze z piłkami, więc potrzeba czasu – podkreślił Jakub Dolata – mąż i menedżer zawodniczki.

youtube.com/AZS TV: Zapraszamy was na bliższe spotkanie z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn! 🙂