Media: Juniorzy już w półfinale mistrzostw świata!

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Polscy juniorzy świetnie radzą sobie na mistrzostwach świata. Z kompletem zwycięstw awansowali do półfinału czempionatu. Biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Brazylii. W drugiej potyczce o finał będą rywalizować Rosjanie i Kubańczycy.

fivb.com: Reprezentacja Słowenii najlepszą drużyną drugiej dywizji Ligi Światowej.  W decydującym spotkaniu podopieczni Slobodana Kovaca okazali się bezsprzecznie lepsi od Japończyków. W starciu o trzecie miejsce Australijczycy wygrali z Holandią.

polsatsport.pl: Bernardo Rezende długo nie wytrzymał rozbratu z kadrą Brazylii. Legendarny szkoleniowiec wraca do sztabu szkoleniowego Canarinhos i ma pełnić funkcję konsultanta. Jego zadaniem ma być doradzanie pierwszemu szkoleniowcowi zarówno podczas treningów jak i spotkań.

osfp.gr: Fabian Drzyzga znalazł nowy klub. Były rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów pierwotnie miał przenieść się do Włoch. W wyniku perturbacji do porozumienia ostatecznie nie doszło. Siatkarz pozostał jednak w śródziemnomorskim klimacie. Będzie można go oglądać w barwach Olimpiakosu Pireus.

pzps.pl: Reprezentacja Polski siatkarek pojechała na cykl meczów sparingowych do Brazylii. Jacek Nawrocki zabrał do Ameryki Południowej czternaście zawodniczek, które najprawdopodobniej będą rywalizować również w pierwszym turnieju tegorocznego World Grand Prix. W pierwszej potyczce z kanarkowymi Polki nie zdołały ugrać nawet seta.

dzienniklodzki.pl: Klubowe Mistrzostwa Świata rozgrywane będą najprawdopodobniej w łódzkiej Atlas Arenie i opolskim Okrąglaku. O tytuł rywalizować będą mistrzowie wszystkich kontynentów, mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz dwie ekipy z tzw. „dziką kartą”. Jedną z nich ma być PGE Skra Bełchatów.

youtube.com/Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera coraz bliżej. Dlaczego warto być? Przekonuje Krzysztof Hołowczyc!