Media: Katarzyna Skorupa z Superpucharem Włoch, a w PZPS wybierają selekcjonera

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl: Kolejna odsłona walki o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Do 20 listopada wytypowani kandydaci mają przedstawić na piśmie koncepcje pracy z drużyną narodową. Wśród potencjalnych przyszłych szkoleniowców polskiej kadry znajdują się Piotr Gruszka, Krzysztof Stelmach, Vital Heynen, Jakub Bednaruk, Robert Prygiel, Sławomir Gerymski i Andrzej Kowal.

volleyball.it: Niesamowity bój o Superpuchar Włoch. Naprzeciw siebie stanęły Joanna Wołosz i Katarzyna Skorupa. Potyczka rozstrzygnęła się dopiero w rozgrywce tie-breakowej. Górą okazała się ostatecznie ekipa z Novary, a z pierwszego triumfu w sezonie cieszyć się może starsza z polskich rozgrywających.

kmspolska.pl: Znamy szczegółowy terminarz Klubowych Mistrzostw Świata, które już w grudniu rozgrywane będą w Polsce. Rywalizacja rozpocznie się 12 grudnia. W Opolu o 17.30 walkę o tytuł zainaugurują zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Sarmayeh Bank SK, w Łodzi natomiast zmierzą się Zenit Kazań i Personal Bolivar. Bilety w sprzedaży.

wsqn.pl: Już 8 listopada premiera książki Piotr Bąka „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż”. Tego samego dnia w rodzinnej miejscowości byłego reprezentanta Polski – Ostrołęce – odbędzie się spotkanie z kibicami. Bliscy, przyjaciele oraz autor biografii opowiedzą o Arku. Będzie można także nabyć książkę w promocyjnej cenie 30 zł.

sport.pl: Znamy już 22 z 24 uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata siatkarzy. Do puli dołączyły drużyny z Afryki – Kamerun i Egipt. Walka o ostatnie miejsce będzie się toczyć na Kubie. Awansują dwie najlepsze drużyny w rywalizacji Meksyku, Portoryko, Kuby i Gwatemali.

aluronvirtu.pl: Beniaminek z Zawiercia rozwija się. Klub wpisał się do czołówki najlepiej zinformatyzowanych i uruchomił dla swoich kibiców specjalną aplikację. Dzięki niej można m.in. na żywo śledzić wyniki swojej drużyny, otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach czy kupić bilety na mecz.

plusliga.pl: Za nami siedem rozegranych kolejek PlusLigi. Liderem jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która prowadzi, choć ma zaległy jeden mecz. Tuż za nią Indykpol AZS Olsztyn (również 6 rozegranych spotkań) i GKS Katowice. Ósma kolejka wystartuje już 3 listopada. Na pierwszy ogień ekipy z Gdańska i Szczecina oraz Jastrzębia i Lubina.

lsk.plps.pl: Siatkarki mają za sobą trzy rozegrane kolejki. Największą niespodzianką jest chyba brak zwycięstw ekipy z Dąbrowy Górniczej, która zamyka tabelę. Na czele Chemik Police i dwie drużyny z Łodzi – GROT Budowlani drugi, a ŁKS Commercecon trzeci. W piątek 3 listopada czwartą kolejkę otworzy mecz zespołów z Ostrowca Świętokrzyskiego i Rzeszowa.

youtube.com/PGE Skra Bełchatów: Nikołaj Penczew czy Srećko Lisinac – który lepiej opanował język polski? Oceńcie sami!