Media: Katarzyna Skowrońska-Dolata kończy reprezentacyjną karierę

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.onet.pl: Katarzyna Skowrońska-Dolata postanowiła zakończyć karierę sportową. – Czuję niedosyt, ale trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Wszyscy mnie chwalili po tym sezonie, ale myślę, że to jest idealny moment, by powiedzieć stop – powiedziała zawodniczka.

pzps.pl: Vital Heynen odkrył karty. Poznaliśmy szeroki skład zawodników, którzy będą walczyć w tegorocznym pucharze świata w Japonii. W składzie zabrakło miejsca m.in. dla Bartosza Bednorza, który zakończył swoją przygodę z reprezentacją na Final Six Ligi Narodów w Chicago.

ivolleymagazine.it: Nikola Grbić nie jest już selekcjonerem kadry Serbii. Po przegranych eliminacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio został zwolniony ze stanowiska. Nowym opiekunem serbskiej reprezentacji będzie Slobodan Kovac.

siatkowka.gkskatowice.eu: Katowice mają nowego kapitana. Do drużyny dołączył Jakub Jarosz i to właśnie on będzie od tego sezonu przewodził drużynie ze Śląska. – Postaram się wywiązać ze swoich kapitańskich obowiązków jak najlepiej i mam nadzieję, że będę sprawdzał się w roli łącznika między trenerem a całą drużyną – mówił atakujący.

tagesspiegel.de: Pierre Pujol wraca do Berlina. Francuz po raz kolejny będzie bronił barw BR Volleys. Po roku gry we Francji, 35-latek znowu postara się zawojować siatkarską Bundesligę.

jastrzebskiwegiel.pl: Debiut w pierwszej drużynie. Z jastrzębskiej Akademii Talentów do plusligowej drużyny przejdzie Wojciech Szwed. Wojciech ma być swego rodzaju przykładem dla kolegów z Akademii, że z siatkówki młodzieżowej można przebić się do seniorskiego zespołu i w nim rozwijać swoje umiejętności – podkreślił Roberto Santilli.

youtube.com/Polska siatkówka: Już w piątek startują mistrzostwa Europy siatkarek. Polki rozpoczną rywalizację w Łodzi.