Media: kogo wybiorą Leon i Lisinac?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Pierwsza porażka Zaksy Kędzierzyn-Koźle w sezonie! Pogromcą obrońcy tytułu okazała się Asseco Resocia Rzeszów. Ekipa z Opolszczyzny zdołała ugrać tylko pierwszego seta. W trzech kolejnych triumfowali rywale. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Aleksander Śliwka.

cev.lu: Źle rozpoczął się tydzień dla polskich klubów w europejskich rozgrywkach. Siatkarki GROT Budowlanych Łódź po trzysetowym spotkaniu musiały uznać wyższość Galatasaray Stambuł. W środę Chemik Police zmierzy się z Maritza Plovdiv, zaś w czwartek Developres SkyRes Rzeszów zagra z Volero Zurych.

volleyball.it: Srecko Lisinac przyszły sezon spędzi we włoskiej Serie A? Włoskie media informują, że serbski środkowy ma już podpisany kontrakt z Trentino Volley. Do ekipy z Trydentu ma podobno trafić również francuski libero Jennia Grebennikov.

sport.pl: Bitwa o Wilfredo Leona trwa. Kończy się umowa kubańskiego gwiazdora w Zenicie Kazań. Spekuluje się, że przyjmujący najprawdopodobniej przyszły sezon spędzi w Italii. – Najpierw rozważę ofertę z mojego obecnego klubu. Nawet jeśli odejdę, to nie zamykam sobie drogi do powrotu – podkreślił Leon.

developres.rzeszow.pl: Siatkarki z Rzeszowa zaangażowały się w pomoc dla strzyżowskiego domu dziecka. Zawodniczki zamieniły boisko na scenę, zaśpiewały kolędę i przyczyniły się do uzbierania 9 tysięcy złotych. – Wynik jest fantastyczny, to rekord na przestrzeni wszystkich koncertów, natomiast pieniądze przeznaczymy na zimowisko w Ustrzykach – powiedział dyrektor Domu Dziecka w Strzyżowie Bogdan Florek.

kielce.wyborcza.pl: Problemy nie opuszczają Dafi Społem Kielce. Drużyna sklasyfikowana jest aktualnie na przedostatnim miejscu w tabeli PlusLigi. Tymczasem o ugranie kolejnych punktów będzie jeszcze trudniej ze względu na kontuzje, które przydarzyły się zawodnikom świętokrzyskiej drużyny. Łukasz Łapszyński oraz Aleksiej Nalobin wrócą do treningów najwcześniej w przyszłym tygodniu.

youtube.com/CEV: Jak oni to zrobili?! Zobaczcie najciekawsze akcje trzeciej kolejki spotkań Ligi Mistrzów!