Media: koniec francuskiej przygody dla Polaków

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Reprezentacja Polski przegrała dwa mecze grupowe w Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów i pogrzebała swoje szanse na awans do półfinałów. Polacy polegli 1:3 z Rosją oraz 0:3 z USA. Tym samym nie zakończą nowo powstałego turnieju z medalem na szyi.

kpsstocznia.pl: Radostin Stojczew, niezwykle ceniony i doświadczony szkoleniowiec, objął funkcję dyrektora sportowego KPS Stocznia Szczecin. Bułgar będzie odpowiedzialny przede wszystkim za długoletni projekt budowy nowego i mocnego klubu. Trenerem zespołu w przyszłym sezonie ma być Michał Mieszko Gogol, kontrakty z klubem podpisali także Łukasz Żygadło, Bartosz Kurek oraz Simon Van De Voorde.

siatkowka.gkskatowice.pl: Dawid Woch, 21-letni środkowy, podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. Tym samym budowa drużyny na przyszły sezon została zakończona. Wcześniej z GKS-em związali się Wojciech Sobala, Bartosz Krzysiek, Tomas Rousseaux, Dominik Depowski oraz Dawid Ogórek.

siatkowka.bks.bielsko.pl: Skład na przyszły sezon skompletował zespół BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. Drużynę poprowadzi Bartłomiej Piekarczyk, jego asystentem będzie Mariusz Gaca, znany z występów na PlusLigowych parkietach. Dyrektorem sportowym została Aleksandra Jagieło, a kierownikiem ekipy będzie Mariola Wojtowicz. Na parkiet wybiegną m.in. Katarzyna Konieczna i Paulina Maj-Erwardt.

worldofvolley.com: Transfery nie omijają innych ekip Ligi Siatkówki Kobiet. Kontrakt z Volleyball Wrocław przedłużyła Natalia Murek, do ekipy Grot Budowlanych Łódź dołączy Agata Babicz, zaś Trefl Proximę Kraków wzmocni Amerykanka Erin Fairs.

chemik-police.pl:  Stefana Veljković nie będzie siatkarką Chemika w sezonie 2018/19. Serbka występowała w Policach od 2014 roku. Kolejnym krokiem w karierze środkowej będzie włoska liga i klub Igor Gorgonzola Novara.

youtube.com: Jenia Grebennikov jako jeden z najlepszych libero na świecie popisuje się swoimi umiejętnościami. Zobaczcie, jak precyzyjny jest francuski zawodnik!