Media: Koniec kariery siatkarskiej legendy

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl/azsczestochowa.pl: Russell Holmes nowym środkowym Asseco Resovii Rzeszów. Amerykański siatkarz podpisał roczny kontrakt z rzeszowską drużyną. W latach 2011-2013 reprezentował on barwy Jastrzębskiego Węgla. Do AZS-u Częstochowa powraca natomiast Michał Bąkiewicz. Polski przyjmujący grał już w zespole spod Jasnej Góry, jednak w styczniu 2014 z powodu kłopotów zdrowotnych tymczasowo zawiesił karierę.

giba7.com.br: Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie odchodzi na sportową emeryturę. Po 25 latach gry na najwyższym poziomie, niezliczonej ilości tytułów i nagród indywidualnych Giba postanowił zakończyć karierę. Brazylijczyk zdecydował się także na udział w jednej z edycji „Tańca z Gwiazdami”, a już we wrześniu będzie gościem Memoriału Arkadiusza Gołasia.

wirtualnemedia.pl: Około 100 zł zapłaci kibic, który będzie chciał wykupić pakiet specjalnych kanałów na mistrzostwa świata. Polsat domaga się 75 zł netto od jednego abonenta, czyli 92,25 zł brutto. Do tego dojdzie jeszcze zysk dla poszczególnych operatorów. Wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu mundial zobaczą za darmo.

fivb.org: Po pierwszym tygodniu rozgrywek World Grand Prix w siatkarskiej elicie przodują reprezentantki Brazylii i Turcji, które zanotowały trzy zwycięstwa. Słabo spisują się Japonki i Dominikanki. W III dywizji wyłoniono natomiast uczestników Final Four. Czechy, Bułgaria, Chorwacja i Kazachstan zagrają o jedno miejsce premiowane awansem do II dywizji.

schiacciamisto5.it: W poniedziałek Lucia Bosetti poddana została rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Włoska przyjmująca doznała kontuzji w pierwszy weekend World Grand Prix i opuści wrześniowe mistrzostwa świata. W jej miejsce trener Marco Bonitta powołał Carolinę Costagrande. Kontuzji kolana podczas meczu z Chinkami doznała także atakująca Nadia Centoni. Uraz nie okazał się jednak bardzo poważny.

pzps.pl: Reprezentacja Polski juniorów ostro przygotowuje się do mistrzostw Europy. Podopieczni Jacka Nawrockiego rozgrywali turniej towarzyski w Anapie, gdzie polegli 0:3 z Chińczykami i 2:3 Czechami oraz wygrali z Rosją 3:2. Ostatecznie biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce. ME odbędą się w Czechach i na Słowacji na przełomie sierpnia i września.

fivb.org: Polska para siatkarzy plażowych Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w ćwierćfinale zakończyła swój udział w World Tour Grand Slam w Klagenfurcie. Turniej zdominowali Brazylijczycy i Brazylijki. Wśród panów triumfowali Alison i Bruno. U pań złoto wywalczyły Larissa i Talita. Kolejnym przystankiem plażowiczów będą Stare Jabłonki.

youtube.com: Okazuje się, że kamerzyści mają bardzo trudną i niebezpieczną pracę, która grozi nawet poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Nie wierzycie?