Media: Kubiak chce złota. N’Gapeth walczy z urazem

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Vital Heynen odkrył karty przed mistrzostwami Europy i podał skład reprezentacji Polski na turniej, który startuje już 12 września. Grupowymi rywalami Biało-Czerwonych będą Holendrzy, Czesi, Czarnogórcy, Estończycy i Ukraińcy.

przegladsportowy.pl: Michał Kubiak jedzie na mistrzostwa Europy po złoto. – Często jest to odbierane jako arogancja, ale każdy jedzie na turniej, by go wygrać. Inni nie składają odważnych deklaracji, a ja mówię głośno, jakie mam marzenia. A jeśli ktoś się z tego śmieje, to jego wola – podkreśla kapitan reprezentacji Polski.

sport.pl: Reprezentacja Francji ma spore problemy tuż przed startem mistrzostw Europy. Z kontuzjami borykają się Trevor Clevenot oran Earvin N’Gapeth. Lekarzy robią wszystko, by przywrócić ich do zdrowia przed startem czempionatu. W fazie grupowej Trójkolorowi zmierzą się z Włochami, Bułgarią, Portugalią, Grecją i Rumunią.

polsatsport.pl: Są pierwsze pokłosia mistrzostw Europy siatkarek. Do dymisji postanowił podać się selekcjoner reprezentacji Rosji. Wadim Pankow złożył rezygnację ze stanowiska ze względu na problemy zdrowotne. Sborna zakończyła udział w czempionacie na ćwierćfinale.

gkskatowice.eu: Siatkarze GKS-u Katowice rozpoczęli rywalizację sparingową. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza pokonali 3:2 reprezentację Ukrainy – grupowego rywala Biało-Czerwonych na mistrzostwach Europy, 1:3 natomiast przegrali z Łuczniczką Bydgoszcz.

lsk.plps.pl: Kolejna decyzja personalna w ekipie z Legionowa. Magdalena Damaske zdecydowała się na przedłużenie umowy z Legionovią. – W poprzednim sezonie nie miałam zbyt wiele możliwości do grania dla DPD Legionovii, więc mam nadzieję, że w tym roku uda mi się to odpracować, zostawiając serce na parkiecie – podkreśliła zawodniczka.

youtube.com/CEV: Najlepszą zawodniczką mistrzostw Europy siatkarek została wybrana Tijana Bosković. Zobaczcie jej najbardziej efektowne zagrania!