Media: Kubiak oficjalnie ukarany

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Wydział Dyscypliny PZPS rozpoznał wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego PZPS w sprawie Michała Kubiaka, który udzielił wywiadu „Prawdzie Siatki”, wypowiadając się w negatywnych słowach o Iranie. PZPS wymierzył Michałowi Kubiakowi karę nagany oraz karę zawieszenia w prawach Zawodnika na okres 6 meczów reprezentacji Polski. 

onicowarszawa.pl: Kevin Tillie powraca do PlusLigi. Francuski przyjmujący podpisał dwuletni kontrakt z ONICO Warszawa. Wcześniej Tillie występował w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, podpisał także kontrakt z Jastrzębskim Węglem, ale nie został on wypełniony, a Francuz ostatecznie grał w Chinach.

skra.pl: Michał Winiarski żegna się z PGE Skrą Bełchatów po dwóch latach spędzonych na stanowisku drugiego trenera. Spekuluje się, że Winiarski ma zastąpić w Treflu Gdańsk Andreę Anastasiego. PGE Skra Bełchatów podała do informacji, że były przyjmujący reprezentacji Polski ma w nowym sezonie samodzielnie prowadzić jedną z drużyn PlusLigi.

wksczarni.pl: Od sezonu 2019/2020 dojdzie do roszady w sztabie trenerskim drużyny Cerrad Czarnych Radom. Pierwszym szkoleniowcem Robert Prygiel. Jego asystentem będzie trener Dmitry Skoryy, związany w ostatnich latach ze Ślepskiem Suwałki.

luczniczkabydgoszcz.pl: Zdobywcy Pucharu Polski i złoci medaliści Mistrzostw Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w przyszłym sezonie będą występować w barwach Chemika Bydgoszcz. Kamil Szymura i Tomasz Kalembka podpisali dwuletnie kontrakty z klubem.

assecoresovia.pl: Asseco Resovia Rzeszów oficjalnie ogłosiła podpisanie kontraktu z belgijskim przyjmującym Tomasem Rousseaux. Belg związał się z klubem z Podkarpacia dwuletnią umową.

youtube.com: Podczas Siatkarskiej Ligi Narodów w Katowicach miała miejsce uroczystość odsłonięcia siedmiu kolejnych odcisków dłoni zasłużonych dla polskiej siatkówki.