Media: Kurek za burtą

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Wystartował turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów. Polskie siatkarki walczą w Chinach o końcowy sukces. Ich rywalkami w fazie grupowej są reprezentantki Stanów Zjednoczonych i Brazylii. W drugiej części drabinki mierzą się zawodniczki z Chin, Turcji i Włoch.

polsatsport.pl: Bartosz Kurek przeszedł operację kręgosłupa. Jego rehabilitacja potrwa co najmniej kilka tygodni. Oznacza to, że gwiazda reprezentacji Polski nie wystąpi w trwającym sezonie kadrowym i nie wspomoże drużyny Vitala Heynena w kwalifikacjach olimpijskich.

pzps.pl: W Neapolu startuje letnia uniwersjada. Już w piątek reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w prestiżowych zawodach. Ich pierwszym rywalem będzie Brazylia. W ostatnim sprawdzianie przed startem włoskich zawodów podopieczni duetu Woicki-Pliński zmierzyli się z Czechami, przegrywając 2:3.

przegladsportowy.pl: Polscy siatkarze poznali terminarz turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-Czerwoni w fazie grupowej rywalizacji zmierzą się z Brazylią i Iranem. W drugiej grupie o awans do półfinału powalczą Amerykanie, Francuzi i Rosjanie. Zmagania w Chicago potrwają od 10 do 14 lipca.

sport.pl: Decyzja FIVB wzbudziła sporo kontrowersji. Władze światowej siatkówki zdecydowały, że rywalizacja w Pucharze Świata wystartuje zaledwie dwa dni po zakończeniu mistrzostw Europy. Walka w prestiżowych rozgrywkach rozpocznie się 1 października. Pierwszym rywalem Polaków będzie reprezentacja Tunezji.

volleyball.it: Nie tylko w Polsce kręci się karuzela transferowa. Również we Włoszech trwa budowanie zespołów na nowy sezon ligowy. Na przedłużenie umowy z Trentino Volley zdecydował się Simone Giannelli. Reprezentant Italii będzie związany z obecnym pracodawcą aż do 2023 roku.

youtube.com/Beach Volleyball World: W Hamburgu toczy się rywalizacja siatkarzy plażowych. Polscy zawodnicy radzą sobie bardzo dobrze. Skróty najciekawszych wydarzeń w materiale wideo.