Media: Leon trenuje z kadrą Heynena, Polki gorsze od Słowenek

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

eurosport.interia.pl: Reprezentacja Polski siatkarzy trenuje w Zakopanem. Na zgrupowaniu gości również Wilfredo Leon, który już w przyszłym sezonie będzie mógł założyć biało-czerwoną koszulkę. Polacy przygotowują się do mistrzostw świata, które rozpoczną się już 9 września.

przegladsportowy.pl: Polskie siatkarki mają za sobą pierwszy z trzech zaplanowanych meczów sparingowych ze Słowenią. W czwartkowym spotkaniu uległy 2:3. Malwina Smarzek i Magdalena Damaske były zawodniczkami punktującymi najczęściej, zdobywając kolejno 22 i 19 punktów. Kolejne starcia w piątek i sobotę.

radiokrakow.pl: Trefl Proxima Kraków ma poważny problem, który może się skończyć nawet wycofaniem z rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Niepokojące jest to, że do dziś nie udało się nam rozwiązać kwestii hali, w której będziemy rozgrywać mecze domowe. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić w ramach naszej organizacji i przedstawiciele władz miasta wiedzą, że w tym momencie trzeba nam w tym pomóc – podkreślił prezes klubu Łukasz Kadela.

zaksa.pl: Kolejny transfer ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Do drużyny dołącza Tomasz Kalembka. Środkowy poprzednie dwa sezony spędził w GKS-ie Katowice. – Tomek to bardzo interesujący zawodnik, który doskonale uzupełni nasze zestawienie środkowych – argumentował Andrea Gardini.

sport.pl: AZS Częstochowa wygrał poprzednie rozgrywki I ligi i wiele wskazuje na to, że nie zdoła przystąpić do rywalizacji w nowym sezonie. Wszystko ze względu na kłopoty finansowe. – AZS Częstochowa przeszedł w nowe ręce niezadłużony. Mamy podpisane papiery na to, że w tamtym momencie nie było żadnych zaległości finansowych – tłumaczy Ryszard Bosek.

kongrespsychologiasportu.pl: Już w październiku najnowsza edycja Kongresu Psychologii Sportu. Tym razem nie zabraknie wątków siatkarskich, gdyż partnerem imprezy został Polski Związek Piłki Siatkowej.

youtube.com/Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Coraz bliżej XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Dlaczego warto wpaść do Krakowa? Odpowiada Paweł Woicki!