Media: Marcin Komenda doceniony przez Vitala Heynena

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

cev.lu: W czterech miastach trwają mistrzostwa Europy siatkarek. Polska drużyna rywalizuje w Łodzi. Zapewniła już sobie awans do 1/8 finału. Podopieczne Jacka Nawrockiego w ramach fazy grupowej czeka jeszcze rywalizacja z reprezentacjami Belgii i Włoch.

polsatsport.pl: Vital Heynen odkrył karty i podał szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy siatkarzy. Największą niespodzianką jest brak w tym zestawieniu Grzegorza Łomacza. Na zgrupowaniu w Arłamowie stawi się z kolei Marcin Komenda, który z bardzo dobrej strony pokazał się w trakcie turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów.

plusliga.pl: Dobre wiadomości z zaplecza PlusLigi. Sponsorem tytularnym 1. Ligi Mężczyzn została firma KRISPOL. – Gorąco wierzymy, że przy wsparciu naszego nowego partnera – marki KRISPOL uda nam się poczynić kolejny krok w podnoszeniu jakości i atrakcyjności KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn – cieszy się Paweł Zagumny, prezes zarządu PLS S.A.

pzps.pl: Najlepsza polska para nie zagra w ORLEN Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Wszystko przez kontuzję. – Kinga Wojtasik odczuwa ból w kolanie i nie może robić przysiadów. Ma też naciągnięty mięsień przewodziciel w lewej nodze – powiedział trener Damian Wojtasik.

aluronvirtucmc.pl: Ostatnie wzmocnienie drużyny z Zawiercia. Do ekipy dołączył zawodnik rodem z Czarnogóry Vojin Ćaćić. 29-latek występuje na pozycji przyjmującego i ostatni sezon spędził w lidze tureckiej, reprezentując barwy Inegol Balediyespor.

zaksa.pl: Mistrz Polski zmienia nazwę. W sezonie 2019/2020 drużyna z Opolszczyzny będzie występować jako Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. -– Rozszerzenie nazwy klubu o nazwę sponsora głównego to nowy trend, który został wprowadzony w Grupie Azoty – komentuje Sławomir Lipkowski.

youtube.com/Polska Siatkówka: Co robi się podczas dnia wolnego na mistrzostwach Europy? Polskie siatkarki pokazały, że bez siatkówki żyć nie mogą.