Media: Męczarnie ZAKSY, Wołosz w finałach

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

zaksa.pl: Rozpoczęła się walka o awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle stoczyli bardzo zacięty bój z VfB Friedrichshafen. Niemiecka drużyna postawiła twardy opór i mistrzowie Polski zwyciężyli dopiero po tie-breaku. Rewanż w przyszłym tygodniu.

imocovolley.it: Joanna Wołosz i jej Imoco Volley Conegliano z awansem do turnieju finałowego Ligi Mistrzyń. O zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach podczas turnieju w Bukareszcie powalczą również dwie tureckie drużyny VakifBank Stambuł i Galatasaray Stambuł.

przeglasportowy.pl: Poznaliśmy kolejną osobę, która znajdzie się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Drogę trenerską zdecydował się obrać Paweł Woicki, który ma być jednym z asystentów Vitala Heynena. Wcześniej podano, że z belgijskim szkoleniowcem będą współpracować Michał Gogol i Sebastian Pawlik.

volleyball.it: Luciano de Cecco miał wypadek samochodowy w okolicach Spello pod Perugią. Doszło do zderzenia czterech pojazdów. Na szczęście argentyńskiemu rozgrywającemu nic się nie stało. Istnieją spore szanse, że będzie gotowy do gry już w najbliższym meczu.

wyborcza.pl: Kończy się powoli sezon w poszczególnych rozgrywkach ligowych. Coraz głośniej mówi się o ruchach transferowych poszczególnych klubów. Najczęściej na językach jest Wilfredo Leon, który zadeklarował, że po sezonie opuści Zenit Kazań.

pzps.pl: Można już kupować bilety na Siatkarską Ligę Narodów Kobiet i Mężczyzn. Ceny biletów rozpoczynają się już od 15 zł. Siatkarki będą rywalizować w Bydgoszczy zaś siatkarze w Katowicach, Krakowie i Łodzi.

youtube.com/Titans Volleyball: Ma 188 cm a skacze 370 centrymetrów. Niesamowite!