Media: Miesiąc temu Polacy zostali mistrzami świata

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

lsk.plps.pl: Pierwsze trofeum na polskim podwórku w siatkówce żeńskiej dla Grot Budowlanych Łódź. Łodzianki sięgnęły o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka po zwycięstwie w bardzo zaciętym pięciosetowym boju z Chemikiem Police. MVP spotkania została wybrana Jovana Brakocević.

pzps.pl: Dokładnie miesiąc temu polscy siatkarze sięgnęli po mistrzostwo świata. – Nieprawdopodobny jest wynik i nieprawdopodobne jest to, jak współdziałała ta drużyna, na jak niebywale wysokim poziomie grała. Myślę, że pod wieloma względami uczyniliśmy te mistrzostwa nieprawdopodobnymi – mówi wspominając czempionat Vital Heynen.

volleyball.it: Smutna wiadomość z Włoch. Po wielu latach zmagania się z ciężką chorobą zmarła Sara Anzanello. Miała 38 lat. Siatkarka miała na koncie wiele tytułów wywalczonych w kraju i na arenie międzynarodowej, m.in. mistrzostwo świata w 2002 roku czy Puchar Świata w 2007 i 2011 roku.

kmspolska.pl: Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia Klubowych Mistrzostw Świata, tymczasem okazuje się, że nastąpiła zmiana gospodarza turnieju. Mecze fazy grupowej finalnie będą rozgrywane w Płocku, nie w Radomiu. Przyczyną są opóźnienia w budowie radomskiej hali.

polsatsport.pl: Wiele osób przecierało oczy ze zdumienia, słysząc o transferach Stoczni Szczecin i okazuje się, że ich zdumienie i obawy co do budżetu są uzasadnione. – Projekt Stoczni Szczecin budził obawy, czy ma solidne podstawy i czy wszystko będzie wypłacane na czas. Na końcu zastanawiano się, czy ta drużyna przetrwa sezon – ocenił Marcin Lepa. Klub jednak błyskawicznie wydał oświadczenie, w którym stanowczo zaprzecza takim plotkom.

legavolley.it: Znamy organizatora przyszłorocznych rozgrywek o Puchar Włoch. Turniej rozgrywany będzie w Bolonii 9 i 10 lutego. Wcześniej stolica regionu Emilia-Romania gościła siatkarzy dwukrotnie – w 2010 i 2017 roku.

youtube.com/Titans Volleyball: Miesiąc po mistrzostwach świata zobaczmy najlepsze akcje historycznego turnieju.