Media: Miłość Wrony gorąca jak atmosfera na Kubie!

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps:pl: Brak Krzysztofa Ignaczaka w szerokim składzie kadry to największa niespodzianka, jaką sprawił trener Andrea Anastasi. O pozycję pierwszego libero na mistrzostwach Europy powalczą Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek. Selekcjoner ostatecznie nie powołał ani Pawła Zagumnego, ani Mariusza Wlazłego. Szansę na wdarcie się do dwunastki dostał natomiast Grzegorz Bociek, który błysnął na uniwersjadzie. Koło nosa ME przejdą Dawidowi Konarskiemu i Grzegorzowi Kosokowi.

volleyball.it: Orlando Samuels Blackwood stracił pracę. Kubańska federacja nie jest zadowolona z postawy drużyny narodowej w tegorocznej Lidze Światowej (ostatnie miejsce w grupie B z dorobkiem czterech punktów). Winą za to obarczono utytułowanego szkoleniowca. Nowym selekcjonerem został Liam Sen Estrada, który do tej pory pracował głównie z reprezentacjami młodzieżowymi.

volleyball.it: Michał Łasko nie zagra na ME. Świeżo upieczony małżonek wybrał podróż poślubną do Polinezji. Mauro Berruto nie powołał również Osmanego Juantoreny, który miał prawną możliwość debiutu, bo otrzymał włoskie obywatelstwo. O włączeniu siatkarza rodem z Kuby do drużyny narodowej debatowało się we Włoszech równie często jak w Polsce o powrocie Wlazłego. Więcej spektakularnych niespodzianek nie było.

jastrzebskiwegiel.pl: Kibice Jastrzębskiego Węgla będą mogli za pośrednictwem usługi SMS śledzić losy swoich ulubieńców. – Przed Jastrzębskim Węglem otwierają się nowe możliwości w relacjach z naszymi kibicami, a nasi wspaniali fani będą mieli okazję do jeszcze bliższej komunikacji oraz interakcji z „pomarańczową” drużyną – ocenił Zdzisław Grodecki, prezes jastrzębskiego teamu.

youtube.com: Ostróda, Warszawa, Płock i Gdańsk gościły Treningi Siatkarskie Marcina Możdżonka. Dzieci były zachwycone, a dobry humornie opuszczał również Andrzeja Wrony – towarzysza kapitana kadry w Ostródzie i stolicy. Najgłośniej kraczący podopieczny Andrei Anastasiego znalazł w Warszawie miłość swojego życia – patrz od piątej minuty filmu! Wideo jest własnością strony „Siatkarze nasi cesarze.”