Media: mistrzostwa świata w cieniu kontrowersji

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.pl: 9 września startują mistrzostwa świata w Bułgarii i we Włoszech, obecnie jednak siatkarski świat skupia się na kontrowersjach związanych ze zmianą systemu rozgrywek. Zmian dokonano kilka miesięcy po losowaniu grup i dotyczą one przydziału drużyn w drugiej rundzie.

polsatsport.pl: Na przełomie listopada i grudnia w Polsce odbędą się Klubowe Mistrzostwa Świata. Wiadomo już, że w turnieju weźmie udział PGE Skra Bełchatów, Zenit Kazań, Sarmayeh Bank oraz Sada Cruzeiro. Dziką kartę od organizatorów miała również otrzymać Asseco Resovia Rzeszów, która poprzednie rozgrywki PlusLigi zakończyła na 6. miejscu. Na razie informacja nie została jednak potwierdzona.

przegladsportowy.pl: Pewne jest, że w Klubowych Mistrzostwach Świata zabraknie mistrzów Włoch Sir Safety Perugia. – Perugia nie chce obciążać swojego terminarza gier kolejnym trudnym turniejem i woli poświęcić energię oraz zaangażowanie na rozgrywki Serie A1 oraz Ligę Mistrzów. Mamy nadzieję, że w przyszłości udział w KMŚ będzie bardziej zależny od kwestii merytorycznych i w mistrzostwach zobaczymy drużyny, które znajdą się w nich za zasługi, a nie dzięki opłacie za udział – napisali w oświadczeniu działacze włoskiego klubu.

worldofvolley.com: Nieoficjalnie mówi się, że Rosja będzie gospodarzem kolejnych mistrzostw świata w 2022 roku. Prezydent FIVB Ary Graca spotkał się z ministrem sportu w Rosji, który potwierdził, że jednym z tematów rozmów był właśnie plan organizacji imprezy za cztery lata.

kpsstocznia.pl: Stocznia Szczecin pozyskała nowego francuskiego libero. Do drużyny prowadzonej przez Michała Mieszko Gogola dołączy Nicolas Rossard. 28-letni zawodnik całą dotychczasową karierę reprezentował kluby francuskie.

youtube.com: Znacie już nowy program na Youtube prowadzony przez Marcina Lepę i Jerzego Mielewskiego? Posłuchajcie, co do powiedzenia w „Prawdzie Siatki” miał reprezentacyjny środkowy Jakub Kochanowski.