Media: Mistrzostwa w TVP, Kraków kontruje

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fundacjawagnera.pl: W piątek startuje XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. – Nie lubię Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, a memoriał nie lubi mnie, patrząc na wyniki, jakie osiągałem dotychczas w tym turnieju – mówił selekcjoner Vital Heynen. Reprezentacja Polski będzie rywalizować z Kanadą, Francją i Rosją.

pzps.pl: Polskie siatkarki mają za sobą trzy spotkania sparingowe z reprezentacją Słowacji. We wszystkich odniosły zwycięstwo, wygrywając kolejno 5:0, 3:2 i 4:0. Kadra prowadzona przez Jacka Nawrockiego przygotowuje się do turnieju Montreux Volley Masters.

sport.tvp.pl: Telewizja Polska pokaże wszystkie występy Polaków na mistrzostwach świata oraz mecz o trzecie miejsce i finał. Czempionat wystartuje 9 września. Decydujące starcie zaplanowano na 30 września. W fazie grupowej Biało-Czerwoni zagrają z Kubą, Portoryko, Finlandią, Iranem i Bułgarią.

zis.krakow.pl: Miasto Kraków odpowiada na zarzuty prezesa Trefla Proximy Kraków. Włodarze nie zgadzają się ze słowami Łukasza Kadeli i podkreślają, że dołożyli wszelkich starań, by klub miał dogodne warunki do funkcjonowania w mieście. Zespół został ostatecznie wycofany z rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet.

ks.cuprum.pl: Rainer Vassiljew wzmacnia sztab szkoleniowy Cuprum Lubin.  Asysten selekcjonera reprezentacji Estonii będzie pełnił funkcję drugiego trenera wraz z Norbertem Śronem.

sport.se.pl: Jakub Kochanowski został nagrodzony za bardzo dobrą postawę w czasie treningów reprezentacji Polski. Młody siatkarz otrzymał w prezencie od selekcjonera Vitala Heynena góralską ciupagę z wypisanymi nazwiskami wszystkich kadrowiczów.

youtube.com/Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Tak przebiegał ubiegłoroczny Memoriał Wagnera. Przeżyjmy to jeszcze raz.