Media: Mistrzowskie rozstrzygnięcia o krok

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Do zakończenia fazy zasadniczej PlusLigi pozostały już tylko trzy kolejki. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek meczem Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o miejsca w czołowej szóstce. Zacięty bój toczy się również w dolnej części tabeli, gdzie stawką jest miejsce w dwunastce i pewne utrzymanie w lidze.

legavolley.it: We Włoszech rozpoczyna się walka półfinałowa. O awans do finału Sir Safety Conad Perugia powalczy z Diatec Trentino, a  Cucine Lube Civitanova z Azimut Modena. Walka toczy się do trzech zwycięstw.

legavolleyfemminile.it: Katarzyna Skorupa z Igor Gorgonzola Novara oraz Joanna Wołosz z Imoco Volley Conegliano zameldowały się w czołowej czwórce fazy play off Serie A. Ekipa młodszej z Polek będzie rywalizować z zespołem Scandicci, drużyna starszej z rozgrywających wciąż czeka na przeciwnika.

wordofvolley.com: Katarzyna Skowrońska-Dolata niepewna swojej przyszłości. Wieloletnia reprezentantka Polski zakończyła sezon w Brazylii. Teraz skupia się na wypoczynku. Święta zamierza spędzić w Polsce. – Muszę się zastanowić, czy nadal chcę grać w siatkówkę – podkreśla zawodniczka.

sport.pl: Coraz głośniej mówi się o zmianie klubu przez Rafała Buszka. Wszystko wskazuje na to, że 31-letni przyjmujący powróci do Asseco Resovii Rzeszów i ponownie wyląduje pod skrzydłami Andrzeja Kowala. Zespół z Podkarpacia ma opuścić Aleksander Śliwka.

kmspolska.pl: Szykuje się ciekawy ruch transferowy wokół Zenitu Kazań. Wszystko za sprawą Wilfredo Leona, który najprawdopodobniej opuści najlepszy klub na świecie. Kubańczyk z polskim paszportem wiązany jest z ekipą z Perugi. Trwa poszukiwanie jego następcy. W rosyjskich kuluarach da się słyszeć głosy, że będzie nim Earvin N’Gapeth.

youtube.com/Aluron Virtu Warta Zawiercie: Działo się w meczu MKS-u Będzin i Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Zresztą zobaczcie sami, jak przebiegał ten pięciosetowy bój!