Media: Młodzi Polacy rozpoczynają bój o mistrzostwo świata

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Polscy juniorzy już 23 czerwca rozpoczną zmagania na mistrzostwach świata w Czechach. Trener Sebastian Pawlik wytypował już nazwiska swoich podopiecznych, którzy będą walczyć o trofeum. Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje Czech, Maroko oraz Kanady.

sport.pl: Nie cichną echa występów Polaków w tegorocznej Lidze Światowej. – Cieszyć się nie ma z czego, dużo przegraliśmy. I szczerze mówiąc nie pamiętam, kiedy ostatni raz zdarzyło się nam nie awansować do turnieju finałowego Ligi Światowej, ale chyba dawno – ocenił Waldemar Wspaniały. Jego zdaniem poważnym problemem polskiej kadry jest brak skutecznego przyjmującego.

developres.rzeszow.pl: Wicemistrz Polski zamknął skład na sezon 2017/2018. Do Developresu dołączyła Belgijka Helene Rousseaux. Siatkarka dobrze znana jest w Polsce z występów w ekipach z Muszyny i Łodzi. Strony związały się roczną umowę.

volleyespadon.pl: Kolejne wzmocnienie Espadonu Szczecin. Ekipę z Pomorza Zachodniego wzmacnia siatkarz rodem ze Stanów Zjednoczonych. 29-letni Jeffrey Menzel występował m.in. we włoskim NMV Castellana i belgijskim Noliko Maaseik.

cev.lu: Trwa rywalizacja w Lidze Europejskiej. Męskich zmaganiach na czele grup znajdują się reprezentacje Macedonii i Ukrainy. Wśród siatkarek póki co najlepiej radzą sobie drużyny Finlandii i Ukrainy. Najlepsze ekipy tegorocznej rywalizacji poznamy 2 lipca.

polsatsport.pl: Miguel Falasca zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Czech. Według informacji z oficjalnej strony czeskiej federacji, przyczyną decyzji hiszpańskiego szkoleniowca mają być sprawy osobiste. Nie wiadomo jeszcze kto zastąpi go na tym stanowisku.

youtube.com/PGE Skra Bełchatów: Klubowy autokar, autobus komunikacji miejskiej? Nuda! PGE Skra Bełchatów poszła na całość i ma klubowy… pociąg!