Media: Młodzieżowcy na dostateczny, mierny Micelli

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Reprezentacja siatkarzy U17 zakończyła rywalizację w Mistrzostwach Europy Wschodniej. Podopieczni Artura Łozy zajęli trzecie miejsce. Turniej na Łotwie był jednocześnie pierwszą rundą kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Młodzi Polacy będą musieli walczyć o awans w barażach.

pzps.pl: Siatkarki U16 rywalizowały w równoległym turnieju EEVZA. Zespół prowadzony przez Andrzeja Pecia zajął w tych zawodach drugie miejsce, ustępując reprezentacji Rosji. Tym samym podobnie jak młodzi siatkarze zmuszone są walczyć o awans na mistrzostwa Europy w kwietniowych barażach.

mksbedzin.pl: Mateusz Przybyła przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych przednich. Siatkarz MKS-u Będzin doznał urazu w czasie meczu ligowego. Czeka go kilka miesięcy przerwy i walka o powrót do pełnej sprawności.

volleyball.it: Lorenzo Micelli stracił pracę w Liu Jo Nordmeccanica Modena. Były szkoleniowiec Atomu Trefla Sopot nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Zespół sklasyfikowany jest dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli Serie A. Nowym opiekunem ekipy z Modeny został Marco Gaspari.

polsatsport.pl: Kibice z Bielska-Białej są zniesmaczeni postawą swojego zespołu. Zdesperowani fani zdecydowali się na wystosowanie listu otwartego do prezesa BBTS-u. – Z wielkim smutkiem i przerażeniem obserwujemy, jak nasz ukochany klub BBTS Bielsko-Biała – będący dumą i chlubą naszego miasta zmierza ku upadkowi – napisali.

plusliga.pl: Salvador Hidalgo Oliva nigdy nie miał możliwości występów w kadrze narodowej. Przyznaje, że ze względu na opieszałość FIVB nie wierzy, że wkrótce się to zmieni. – Nie wiem o co chodzi władzom FIVB, bo normalnie w takiej sytuacji obywatele każdego innego kraju otrzymują zgodę na zmianę obywatelstwa sportowego. Chciałbym mieć prawo do decydowania o swoim życiu i swojej karierze – podkreślił rozczarowany zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

youtube.com/Modena Volley: Siatkarze z Modeny to kolejny team, który zdecydował się wziąć udział w akcji „Mannequin challenge”. Zobaczcie, co z tego wyszło!