Media: Nowe wyzwania Anastasiego i Sordyla

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.trefl.pl: Andrea Anastasi zdecydował się na przedłużenie umowy z Treflem Gdańsk. Włoch będzie prowadził ekipę z Trójmiasta również w sezonie 2018/2019. Szkoleniowiec postanowił również na podjąć się reprezentacyjnego wyzwania. Będzie prowadził Belgię do 2020 roku.

chemik-police.pl: Katarzyna Zaroślińska-Król ze względu na kontuzję nie zagra już w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. Chemik Police zdecydował się na transfer medyczny i sprowadzenie nowej atakującej. Powrót z Włoch wybrała Berenika Tomsia, która zobowiązała się umową obowiązującą do końca sezonu.

fundacjawagnera.pl: Organizatorzy XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera ujawnili plan meczów tegorocznego turnieju. Polacy będą kolejno rywalizować z Kanadą, Francją i Rosją. Turniej rozgrywany będzie w dniach 24-26 sierpnia.

indykpolazs.pl: Ważne doniesienia transferowe z Olsztyna. Nowy kontrakt podpisał Roberto Santilli. Włoski trener będzie prowadził drużynę z Warmii również w kolejnym sezonie. – Roberto Santilli jest bardzo dobrym trenerem, dlatego cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia – wyjaśnia Tomasz Jankowski.

pzps.pl: Nowe wyzwanie Mariusza Sordyla. Szkoleniowiec będzie szkoleniowcem reprezentacji juniorów. Już w kwietniu młoda drużyna będzie rywalizować w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, gdzie o awans na czempionat powalczą z Ukrainą, Białorusią i Chorwacją.

sport.pl: Łukasz Żygadło został mistrzem Iranu. To trzeci tytuł ekipy polskiego rozgrywającego z rzędu. Zwycięstwo gwarantuje ekipie Sarmayeh Bank występy w Klubowych Mistrzostwach Azji.

youtube.com/CEV: Zobaczcie najlepsze akcje pierwszych meczów fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Działo się!