Media: Obmoczajew zdyskwalifikowany, Józefacki zwolniony, a Skra szykuje zlot

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

olsztyn.sport.pl: Tomasz Józefacki zataił przed AZS Olsztyn operację barku i fakt, że rehabilitacja potrwa aż do października. Klub w trybie natychmiastowym rozwiązał kontrakt z zawodnikiem, a na jego miejsce zatrudnił Grzegorza Szymańskiego. Szkoleniowiec olsztyńskiej drużyny Krzysztof Stelmach nie kryje zaskoczenia zachowaniem atakującego, którego miał za wzór do naśladowania. – Nie będę oceniał postawy Tomka. Powiem tylko, że słysząc wcześniejsze opinie o nim, nie spodziewałem się, że wykona taki zabieg, nie informując wcześniej ani mnie, ani swojego klubu – mówi trener.

volleyballnews.ru: Mistrz olimpijski z Londynu libero Aleksander Obmoczajew został zdyskwalifikowany na dwa lata przez Komisję Dyscyplinarną Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki. Nie są znane szczegóły tej srogiej kary. Obmoczajew w nadchodzącym sezonie miał bronić barw Dynama Moskwa, ale w związku z zaistniałą sytuacją będzie grał w drugim zespole Zenitu Kazań. W 2011 roku Obmoczajew i Aleksiej Spiridonow zostali zawieszeni za nadużywanie alkoholu podczas zgrupowania kadry.

fivb.org: Andrea Zorzi, trzykrotny zdobywca Ligi Światowej z reprezentacją Włoch, chwali challenge: – System jest dość prosty, a jego obsługa nie sprawia trudności. Drugi sędzia powtórkę na monitorze może zobaczyć w kilka sekund – mówi ekspert. Zorzi dodaje, że możliwość zobaczenia, co się dzieje na boisku jest ekscytująca, ponieważ widzowie bardziej angażują się w pojedynek.

jasnet.pl: – Nie ukrywam, że życzyłbym sobie, by miasto stało się naszym zdecydowanie większym partnerem. To jest zresztą problem większości klubów w większości miast – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki. Działacz żałuje także, że na koszulkach zawodników nie ma herbu miasta. – Nas obowiązuje hierarchia ważności sponsorów. Zgodnie z nią najbardziej eksponowane miejsca należą się naszemu największemu darczyńcy, a więc Jastrzębskiej Spółce Węglowej – dodaje.

skra.pl/TKB Dolsa: III Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 1 września.